Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Burnley využilo opci na Vydru, jeho agent klub kritizoval

Působení v Burnley si útočník Matěj Vydra prodlouží minimálně o další rok. S účastníkem Premier League, který v aktuální tabulce okupuje sedmnácté místo, totiž prodloužil smlouvu do roku 2022. "Clarets" využili opci v dosavadním kontraktu, jenž by vypršel příští léto. Vydrův agent Ondrej Chovanec ale tento krok označil za velké a nemilé překvapení, protože se svým klientem usilovali o změnu zaměstnavatele.

Matěj Vydra slaví
zdroj: ČTK/PA/Martin Rickett

Vydra přišel do Burnley před dvěma lety z druholigového Derby County. Za "Clarets" odehrál 47 soutěžních zápasů, vstřelil 6 branek a přidal 4 asistence. V letošní sezoně se rodák z Chotěboře trefil dvakrát v Ligovém poháru.

"Pro moji rodinu je velmi důležité, že jsme se v Burnley usadili a strávíme tu další rok. Během mého angažmá se týmu dařilo, zahráli jme si evropské poháry a podávali dobré výkony v Premier League," řekl Vydra.

"Se všemi spoluhráči dobře vycházím, v Burnley je výborná parta. Chci nadále pomáhat mužstvu a za tím si půjdu," dodal bývalý hráč Jihlavy, Ostravy, Udine, Brugg, Watfordu, West Bromwiche nebo Readingu.

Za českou reprezentaci Vydra nastoupil v 32 duelech a dal 6 gólů.

Agent Chovanec: Je to velké a nemilé překvapení

Podle Chovance chtěl Vydra v létě z Burnley odejít, protože hlavně v anglické lize nastupuje jen výjimečně.

"Pro nás je to velké a nemilé překvapení. Věděli jsme, že Burnley má ve smlouvě opci, a to s lepšími podmínkami pro Matěje. Tento krok chápeme, že se tím Burnley svým způsobem chrání, ale vedení ví, že dlouhodobě usilujeme o možnost odchodu," prohlásil Chovanec.

"Matěj potřebuje novou šanci, potřebuje pravidelně hrát, a toho se mu v Burnley nedostane. Rozhodnutí uplatnit opci je tak velmi frustrující," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy