Burkina Faso porazilo Mauritánii díky penaltě v nastavení, Namibie zaskočila Tunisko

Burkina Faso porazilo ve svém prvním utkání na africkém šampionátu v Pobřeží slonoviny díky penaltě v nastaveném čase 1:0 Mauritánii. Les Étalons se povedlo vítězně sestoupit do turnaje poprvé v historii na třináctý pokus.

Utkání Tunisko – Namibie
zdroj: Profimedia

Jediný gól utkání v Boukaké vstřelil v šesté nastavené minutě záložník Aston Villy Bertrand Traoré, jenž proměnil penaltu.

Zákrok mauritánského kapitána Muhamada Abda na Issu Kaborého rozhodčí původně neodpískal, ale po intervenci VAR ukázal na značku pokutového kopu.

Fotbalistům Burkina Fasa se tak podařilo skórovat už v 15. utkání na šampionátu za sebou, což je aktuálně nejdelší série a druhá nejdelší v historii. Rekordman Egypt má z let 1957 až 1980 na kontě 27 duelů se vstřeleným gólem za sebou.

Burkina Faso po prvním kole zápasů vede tabulku skupiny D, kterou v pondělí rozehrály remízou 1:1 Alžírsko a Angola.

Pozdní gól padl také v úvodním duelu skupiny E mezi Namibií a Tuniskem, jenž skončil nečekaným vítězstvím Namibie 1:0.

O výhře týmu z jihu kontinentu, jež pro něj byla při čtvrté účasti na šampionátu první v historii, rozhodl v 88. minutě Deon Hotto.

V druhém utkání skupiny porazilo Mali díky dvěma gólům během šesti minut po hodině hry 2:0 Jihoafrickou republiku.

Tým JAR se mohl ujmout v 19. minutě vedení, ale Percy Tau ze značky pokutového kopu přestřelil branku.