Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP ve vodním slalomu 2024

Bude se to těžko překonávat, usmíval se Krejčí ml. po rekordním gólu

Premiérový gól v reprezentaci a zároveň nejrychlejší v historii samostatného českého fotbalu. Ladislav Krejčí mladší zažil skvělé utkání, po kterém uvedl, že gól prožíval tak silně, že si jej vlastně příliš po utkání nepamatoval. A užil si i závěrečnou děkovačku v Edenu, kam normálně coby hráč Sparty přijíždí jako soupeř.

Ladislav Krejčí ml. dává svůj první reprezentační gól
zdroj: ČTK / Kamaryt Michal

Krejčí otevřel skóre už ve 27. sekundě. "Emoce byly strašně silné. Ani gól si moc nepamatuju, protože to bylo něco neuvěřitelného. Jsou to věci, na které nezapomenu, až si je budu připomínat," řekl Krejčí, který si ve vápně naběhl na dlouhý aut od Vladimíra Coufala. "To byla intuice. Mohl bych vám říct u každého gólu, že jsem byl překvapený. Jsem rád, že jsem tam byl a že v těchto situacích můžu pomáhat týmu," uvedl.

Rychlejší gól v kariéře nedal. "Bude se to těžko překonávat," prohlásil Krejčí, který si připsal třetí reprezentační start. Už po třech minutách vedli domácí o dvě branky. "Každému týmu, když dostane dva rychlé góly a ještě na venkovním hřišti, se nehraje dobře. Jsem rád, že jsme splnili úkol, že do toho vlítneme na sto procent a že jim nedáme žádný metr. Za to jsme sklidili góly. Pecka," podotkl někdejší hráč Brna.

Zamlouvala se mu spolupráce na levé straně se slávistickým obráncem a debutantem v národním týmu Davidem Juráskem. "Je to sice slávista, ale známe se už ze Zbrojovky. Občas spolu trávíme čas v Brně. Spolupracovalo se mi s ním skvěle, komunikovali jsme spolu úplně bez problémů. Klobouk dolů před ním, na první start velice skvělý výkon," mínil Krejčí.

Všechny tři góly Česka dali sparťané. Na Krejčího navázali Tomáš Čvančara, který rovněž zaznamenal první reprezentační branku, a Jan Kuchta. "Určitě jsem rád, že tou formou, kterou máme, jsme pomohli reprezentaci. Ale pomohl každý hráč. My jsme akorát byli v koncovce a sešlo se to takhle," uvedl Krejčí.

Užil si i děkovačku s fanoušky pod severní tribunou stadionu v Edenu. "Poprvé v životě a myslím si, že naposledy, byla na tribunu sever. Bylo to zajímavé. Tohle je ale reprezentace, jde to stranou," řekl Krejčí.

Povedeného vstupu do kvalifikace si velice cenil. "Všichni jsou si vědomi, že Polsko bude nejtěžším soupeřem ve skupině a že (vzájemný) dvojzápas bude strašně důležitý. Jelikož to byl první zápas, doufám že nás to jenom nakopne a motivuje do dalších výkonů," prohlásil Krejčí, jehož tým se v pondělí v druhém duelu kvalifikace představí v Moldavsku.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články