Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jelena Ostapenková - Karolína Plíšková

Bude se mi odcházet krásně, říká olomoucký kapitán Kučera

Plzeň - Stylový konec kariéry si vychutnává olomoucký fotbalista Radim Kučera. Osmatřicetiletý kapitán dovedl Sigmu ve finálovém duelu se Spartou k triumfu v Poháru České pošty a v jednom z posledních utkání na vrcholné úrovni se dočkal své první velké trofeje. Kučera byl dojatý, jakým způsobem se loučil se svým osudovým klubem.

Olomoucké oslavy poháru
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

"Je smutné, že jsem se dočkal toho prvního poháru až v osmatřiceti letech. Kdybych něco vyhrál dřív, asi by se mi to tak zalíbilo, že bych to chtěl vyhrávat častěji. Takhle to je poprvé a opravdu naposledy. Bohužel, ale aspoň tak," řekl po utkání defenzivní univerzál. Jeho rozhodnutí opustit ligovou scénu je prý nezvratné. Kučera se už těší, až v rodných Viganticích bude hrát krajský přebor. Teď mu ještě zbývá odehrát poslední tři ligové zápasy. "Ten fotbalový důchod si teď budu užívat. Ve Viganticích to bude paráda. Nikdo mě nepřemluví ani za nic," prohlásil Kučera, který v kariéře vyzkoušel i angažmá v Opavě nebo Arminii Bielefeld.

Kučera netajil, jak emotivně dnešní zápas prožíval. "Ten pohár jsem strašně chtěl. Škoda jen, že se toho nedožil můj otec, který před dvěma lety zemřel. Takže ten pohár je pro něj, doufám, že to vidí. Držel nám určitě palce," řekl Kučera. V hlavě měl ještě vzpomínky na loňský rok, kdy v pohárovém finále Olomouc podlehla po penaltovém rozstřelu Mladé Boleslavi. "Zase jsem mohl být druhý, ale na světě jsou důležitější věci než nějaký pohár. Kdybychom jej nevyhráli, svět by se nezbořil. Ale já jsem rád, že ho vezeme do Olomouce. Cením si toho moc. O to víc, že to bylo proti Spartě," líčil Kučera.

O výhru se ale prý bál až do úplného konce. Kučerovi zatrnulo, když jeho parťák Ordoš nejprve zahodil nadějný brejk a Kweuke vzápětí na druhé straně selhal v jasné šanci. "Málem to bylo 1:1. Zaplaťpánbůh, že nedošlo na penalty. Šel bych asi až po gólmanovi, nebo až po trenérech, kdyby to šlo. Tohle bych asi nezvládl," líčil Kučera se smíchem. Je šťastný, jak svoji kariéru uzavírá. Dnes triumf v poháru, v závěru ligy zřejmě záchrana v nejvyšší soutěži, ke které Sigma po dobrých jarních výkonech nezadržitelně směřuje. "Bude se mi odcházet krásně. Ale ještě musíme zvládnout konec ligy," řekl Kučera.

Finálový střelec Vepřek: Po loňském zklamání je to krásné

Na pravý okamžik si schoval olomoucký obránce Michal Vepřek svůj první gól v soutěžním utkání za Sigmu. Vepřek totiž jedinou brankou rozhodl dnešní finále Poháru České pošty proti fotbalistům pražské Sparty a ze svého počinu byl v euforii. Těšilo jej, že nemusí vstřebávat finálovou porážku jako loni, kdy Hanáci podlehli po penaltovém rozstřelu Mladé Boleslavi. Své branky ze 47. minuty si tak Vepřek hodně považuje. "Její načasování bylo naprosto úžasné. Jen tak na to nezapomenu. Ale asi dávám góly jen ve chvíli, kdy jsou opravdu důležité," žertoval šestadvacetiletý levý bek.

Vepřek v Olomouci v ligové kariéře odehrál už 77 zápasů, ale gólu se v nich nedočkal. Ani v pohárových zápasech se až do dnešního finále neprosadil. "Ale třeba v zimní přípravě jsem nějaký gól dal. Zase takové kopyto nejsem," řekl Vepřek. Šumperský odchovanec Spartu srazil povedenou individuální akcí. Na levé straně hřiště přešel přes dva soupeře a ostrou ranou o tyč zápas rozhodl. Pak hned pod kotlem olomouckých fanoušků bouřlivě se spoluhráči slavil svoji životní trefu.

"Kdybych musel běžet za fanoušky na druhou stranu hřiště, nedoběhl bych tam. Tady to byly velké emoce, člověk ani neví, co dělá. Ani mně pořádně nedochází, co se stalo. To asi přijde později," uvedl Vepřek. Oddechl si, že Sigma z pohárového finále neodešla s prohrou jako loni. "Minule jsme zažívali velké zklamání, teď je to naopak krásné. Ale ještě se musíme zachránit v lize," připomněl Vepřek, že Sigma ještě potřebuje dotáhnout do úspěšného konce svoji ligovou misi.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy