Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BasketManie

Buchova výpověď byla neoprávněná, Plzeň a hráč mají Slavii zaplatit deset milionů

Fotbalová Slavia uvedla, že Viktoria Plzeň a její bývalý hráč Pavel Bucha musí zaplatit bezmála deset milionů korun. Podle verdiktu rozhodčího senátu FAČR dvaadvacetiletý záložník v červenci 2018 neoprávněně podal výpověď ze smlouvy v Edenu. Západočeši se zatím k případu nechtějí vyjadřovat. Stejně jako Slavia se budou moci vůči rozhodnutí, které není pravomocné, odvolat.

Pavel Bucha
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Bucha se před dvěma lety prosadil do slávistického A-týmu, ale s vedením se nedohodl na podmínkách nové smlouvy a byl přeřazen do "béčka". Talentovaný středopolař poté rozvázal kontrakt a jako volný hráč posílil Plzeň.

Slavia se obrátila na sbor rozhodců Fotbalové asociace ČR, který nyní vyhověl stížnosti úřadujícího mistra. "Rozhodčí senát přisvědčil argumentaci Slavie ohledně nedostatku důvodů na straně hráče pro oprávněnost výpovědi smlouvy," napsal vršovický klub na Twitteru.

"Můžeme potvrdit, že účastníkům řízení bylo odesláno rozhodnutí sboru rozhodců. Jde v tuto chvíli o rozhodnutí v prvním stupni, tudíž není pravomocné a obě strany se tedy nyní mohou vůči němu odvolat," řekl tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

Bucha začal v plzeňské juniorce, ale během podzimního hostování v Mladé Boleslavi zaznamenal šest ligových gólů a čtyři asistence.

Člen reprezentační jednadvacítky si výbornou formu přenesl i do Viktorie, kam se vrátil v zimě. Před přerušením sezony kvůli koronavirové pandemii stihl tři branky a tři asistence ve čtyřech duelech nejvyšší soutěže.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy