Bronz na fotbalovém mistrovství světa vybojovaly Švédky

Sinsheim (Německo) - Bronzové medaile z mistrovství světa si na krk nasadí fotbalistky Švédska. V německém Sinsheimu dnes porazily Francii 2:1, přestože více než dvacet minut odehrály v početním oslabení. Svěřenkyně trenéra Thomase Dennerbyho získaly třetí medaili v desetileté historii oficiálního světového šampionátu, první od stříbra z roku 2003.

Švédské fotbalistky
zdroj: ISIFA/Getty Images autor: Joern Pollex

Ve 29. minutě otevřela skóre v Rhein-Neckar-Areně Švédka Lotta Schelinová, která pohotově zakončila dlouhý centr. V 56. minutě však umístěnou ranou k tyči vyrovnala její střídající spoluhráčka z Olympique Lyon Elodie Thomisová. Hráčky Tre Kronor v 68. minutě oslabila Josefine Öqvistová, jež dostala červenou kartu za konflikt s protihráčkou Soniou Bompastorovou. Nakonec Seveřanky dokázaly rozhodnout i v deseti.

Osm minut před koncem se dostala k odraženému rohu náhradnice Marie Hammarströmová a individuální akci zakončila krásnou trefou do horního růžku.

Mistrovství světa ve fotbalu žen v Německu:

O 3. místo:

Švédsko - Francie 2:1 (1:0)

Branky: 29. Schelinová, 82. Hammarströmová - 56. Thomisová. ČK: 68. Öqvistová (Švédsko).