Brno s Karvinou prohrály s druholigovými týmy. Dukla, Teplice a Ostrava vyhrály

Praha – Rozdílnou úspěšnost měly týmy z nejvyšší soutěže v dalších přípravných duelech. Nevýraznou formu potvrdilo Brno, které ani napotřetí nevyhrálo. S druholigovými Českými Budějovicemi padlo 0:2. Dukla naopak zdolala Ústí nad Labem 3:1 a Teplice v ligovém souboji Jihlavu 1:0. Baník Ostrava v závěru otočil zápas s Trnavou a comeback do utkání předvedl i Zlín, který vybojoval remízu 2:2 s Fulhamem. Karviná nestačila Opavě.

Tadas Kijanskas
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Za Brno už nastoupila nová posila ze Slovácka Koné, ale ani tožský útočník se nedokázal prosadit proti obraně Budějovic. Naopak Jihočeši měli více šancí a Wermke s Řehákem zařídili výhru. Brno tak po remíze se Zlatými Moravci a prohře s Trnavou opět zaváhalo.

"Prakticky po celý zápas nám chyběla aktivita a dynamika, z výkonu musím být zklamaný. Nabídka, rychlost, práce s míčem, souboje - to vše je potřeba zvládat lépe a právě takto musíme dnešní střetnutí posuzovat a hodnotit," řekl trenér Svatopluk Habanec.

S druholigovým soupeřem prohrála i Karviná, která nestačila na Opavu. Při porážce 1:3 vstřelil její jediný gól Kalabiška.

Šimůnka se Štětinou by měl v Dukle nahradit veterán Jiránek

Dukla se poprvé prosadila proti Ústí nad Labem po rohovém kopu, jenž zužitkoval Holenda. Zvýšil Schranz, když doklepl do prázdné branky, a po soupeřově korekci rovněž po rohu stanovil konečné skóre 3:1 Mustedanagič.

Ostrava, které tentokrát chyběl Baroš, v souboji s Trnavou dlouho prohrávala, ale v posledních osmi minutách skóre otočila především zásluhou Poznara. Posila z Plzně nejprve táhla útok, po němž srovnal Hrubý, a vzápětí sama rozhodla po De Azevedově centru.

Zlín připravující se na Evropskou ligu předvedl rovněž silný závěr. S Fulhamem na soustředění v Polsku prohrával ještě deset minut před koncem o dvě branky, ale pak snížil Bartolomeu a pět minut před koncem utekl obraně Diop a zařídil cennou remízu.

Duel Jihlavy s Teplicemi orámoval gól z konce první půle, kdy po rohovém kopu padal míč na zadní tyč a důrazný Ljevakovič ho dotlačil do sítě.

Obrat se povedl i Olomouci. S Gliwicemi sice prohrávala, jenže góly Zahradníčka a Surzyna jí přinesly výhru 2:1.

Cenný výsledek uhrálo i Slovácko, které si připsalo skalp Dinama Záhřeb. Na brzký gól Havlíka sice ještě chorvatský tým odpověděl, ale půlhodiny před stanovil konečný výsledek 2:1 útočník Zajíc po hezké individuální akci.

Liberec přehrál pátý tým druhé německé ligy Drážďany. Pod výhru 3:0 se dvěma góly podepsal Potočný a v závěru zvýšil Folprecht.

Výsledky přípravných fotbalových utkání:

České Budějovice - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)

Branky: 23. Wermke, 64. Řehoř.

Brno: Halouska - Šural (46. M. Vintr), Vraštil, Kijanskas (46. Pavlík), O. Vintr - Sedlák - Kratochvíl (46. Krejčí), T. Pilík (61. Janošek) - P. Pilík, Koné (46. Růsek), Lutonský. Trenér: Habanec.

Baník Ostrava - Spartak Trnava 2:1 (0:1)

Branky: 82. Hrubý, 85. Poznar - 44. Čanturišvili.

Ostrava: Vašek (46. Šustr) - Celba (62 Helešic), Jakubov, Pokorný, Sus - Hykel (62. Mondek), Hlinka (62. Poznar), Hrubý, De Azevedo - Smékal (62. Panič), J. Šašinka (62. Šindelář). Trenér: Kučera.

Dukla Praha - Ústí nad Labem 3:1 (2:0)

Branky: 8. Holenda, 28. Schranz, 80. Mustedanagič - 54. Zeman.

Dukla: Hruška (46. Rada) - Kušnír, Jiránek (46. Bezpalec), Ostojič (46. Šimek), Preisler (46. Douděra) - Hanousek (46. Mustedanagič), Kozel (46. Bilovský), Brejcha (46. Tetour) - Brandner (46. Brabenec), Holenda (46. Djuranovič), Schranz (46. Vlček). Trenér: Hynek.

Teplice - Jihlava 1:0 (1:0)

Branka: 43. Ljevakovič.

Teplice: Grigar - Dressler (46. Vondrášek), Ljevakovič (46. Kodeš), Jeřábek, Urma - Soungole, Kučera (67. Žitný) - Vošahlík, Suchan (60. Gebert), Rezek (46. Hyčka) - Vaněček (46. (Cervenka). Trenér: Šmejkal.
Jihlava: Hanuš (46. Rakovan) - Tlustý (46. Pecháček), Kryštůfek (46. Štěpánek), Krejčí (46. Rosa), Nový (46. Opluštil) - Zoubele (46. Vitásek), Hronek (46. Nerad) - Fulnek (46. Záviška), Ikaunieks (46. Daníček), Novotný (46. Popovič) - Dvořák (46. Klíma). Trenér: Kopecký.

SFC Opava - MFK Karviná 3:1 (2:1)

Branky: 16. Helebrand, 28. Kayamba, 69. Jursa - 11. Kalabiška.

Karviná: Pindroch - Čolič (33. Moravec), Piaček (46. Košťál), Hošek, Eismann (53. Puchel) - Janečka (53. Smrž), Panák (69. Pina) - Štepanovský (59. Pašov), Budínský (57. Řapek), Kalabiška - Wágner (53. Duda). Trenér: J. Weber.

Liberec - Drážďany 3:0 (1:0)

Branky: 8. a 73. Potočný, 88. Folprecht.

Liberec: Hladký - Coufal, Kúdela, Karafiát, Knejzlík (40. Dramé) - Malinský, Breite, Kulhánek, Jelínek (50. Folprecht) - Potočný (75. Machuča), Pulkrab (60. Da Silva). Trenér: Trpišovký.

Jablonec - Pardubice 1:0 (0:0)

Branka: 57. Doležal

Jablonec: Hrubý (46. Valeš) - Masopust (69. Jankovič), Lischka, Kouřil (46. Kodr), Zelený - Trávník, Považanec (69. Mehanovič) - Diviš (60. Janetzký), Breda (60. Mihálik), Kučera (69. Hanousek) - Doležal. Trenér: Klucký.

Zlín - Fulham 2:2 (0:1)

Branky: 82. Bartolomeu, 85. Diop - 30. Aluko, 72. Torre.

Zlín: Dostál - Pazdera (60. Bartolomeu), Janíček, Gajič, Bartošák (46. Matějov) - Džafič (46. Ekpai), Jiráček, Podio (46. Traoré), Štípek (46. Duval) - Fantiš (46. Diop), Beauguel. Trenér: Páník.

Piast Gliwice - Sigma Olomouc 1:2 (1:0)

Branky: 14. Bukata - 72. Zahradníček, 79. Surzyn.

Olomouc: I. poločas: Buchta - Štěrba, Škerle, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Kalvach, Houska, Buchvaldek, Moulis - Linhart. II. poločas: Buchta - Surzyn, Škerle, Radakovič, Jemelka - Zahradníček, Kalvach, Romera, Houska, Falta - Manzia. Trenér: Jílek.

Slovácko - Dinamo Záhřeb 2:1 (1:0)

Branky: 10. Havlík, 60. Zajíc - 56. Henríquez.

Slovácko: Daněk (46. Heča) - Reinberk, Hofmann, Břečka, Divíšek - Havlík (80. Rada), Daníček, Machalík (70. Sadílek) - Navrátil (63. Juroška), Zajíc (77. Kubala), Rezek (46. Petr). Trenér: Levý.