Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Brněnské fotbalisty povede i na jaře Beránek

Brno - Fotbalisty prvoligového FC Brno povede i v jarní části soutěže trenér Miroslav Beránek. Rozhodlo o tom zasedání představenstva klubu. Beránkova pozice byla nejistá po špatných výsledcích v závěru podzimní sezony. Po ní jsou Brňané dvanáctí v tabulce a od sestupové pozice je dělí šest bodů. O Beránkově budoucnosti se spekulovalo zejména po ostudné prohře na domácím trávníku s Českými Budějovicemi 0:3 v předposledním kole.

"Představenstvo klubu rozhodlo, že trenér Beránek u týmu zůstane i v jarní části ligy. Běží mu smlouva, kterou má uzavřenou do 30. června 2010. Řešili jsme i případné hráčské změny, ale pouze v obecné rovině. Bez konkrétních závěrů," řekl majoritní vlastník FC Brno Roman Pros po více než čtyřhodinovém jednání.

Brnu se na podzim nedařilo

Brňané si na podzim vybrali několik slabších chvil. Po čtyřech kolech sice vedli tabulku, ale postupně ztráceli dech. Potkal je například krutý debakl 0:5 v Olomouci a od tohoto zápasu získali v posledních šesti kolech jediný bod za remízu 1:1 v Plzni.

Beránek přišel do Brna přesně před rokem, kdy nahradil trenéra Petra Uličného, který byl koncem října 2008 kvůli špatným výsledkům odvolán. Tým od té doby dočasně vedl asistent Aleš Křeček. Brňané byli před rokem po podzimní části sezony na desátém místě tabulky a na konci ročníku si ještě o jedno místo pohoršili.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy