Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Breznaník opustil Liberec, jeho novým působištěm bude Perm

Liberec - Fotbalový záložník Michal Breznaník po dvou letech opouští Liberec, kde v květnu jako jeden z tahounů týmu slavil titul, a přestupuje do ruské Permi. Podepsal smlouvu do června 2015, uvedl hráčův agent Martin Říha. Breznaníkův transfer byl zkompletován těsně před dnešní uzávěrkou přestupů v ruské lize. Suma, za kterou liberecký střelec do ruského klubu odešel, nebyla zveřejněna.

Michal Breznaník
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Liberec šestadvacetiletého Breznaníka uvolnil poté, co ztroskotaly jeho šance na postup do Ligy mistrů a před týdnem také na účast v základní skupině Evropské ligy.

Breznaník byl rád, že oba kluby našly společnou řeč. "Nikdy jsem se netajil tím, že bych rád přestoupil do východní Evropy, zejména pak do Ruska, takže jsem samozřejmě spokojený. Doufám, že se v Permi zabydlím a budu patřit mezi opory, což by mi mohlo případně otevřít dveře do většího klubu v Rusku," uvedl Breznaník.

V minulé sezoně se čtyřnásobný slovenský reprezentant výrazně podílel na ligovém triumfu, když dal 12 gólů a byl po Jiřím Štajnerovi (15) druhým nejlepším střelcem týmu.

Breznaník je druhým hráčem liberecké základní osy, který z mužstva po zisku loňského titulu odešel. Už po minulé sezoně zamířil do Brém obránce Theodor Gebre Selassie. Kvůli prodělané plicní embolii je mimo hru také ofenzivní tahoun Jiří Štajner.

Perm je momentálně v ruské lize na devátém místě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy