V šachu

Brémy si zahrají Bundesligu i v příští sezoně, Heidenheim má smůlu

Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie se s Brémami udrželi v německé lize. V odvetě baráže remizovali v Heidenheimu 2:2. První zápas skončil bez branek.

Brémy se po další remíze s Heidenheimem udržely v Bundeslize

Hosté šli do vedení po necelých třech minutách od úvodního hvizdu, kdy domácí obránce Norman Theuerkauf nešťastně usměrnil míč pod horní tyč. Brémy si vytvořily několik dalších šancí k pojištění náskoku, gólman Kevin Müller se ale činil.

V 85. minutě Heidenheim srovnal. Tobias Mohr před šestnáctkou prudce vystřelil a napálil břevno, balon se odrazil k Timu Kleindienstovi, který zakončil do prázdné branky.

Závěr byl ještě divoký. Werderu vrátil vedení ve čtvrté minutě nastavení Ludwig Augustinsson. Domácí ale ještě stačili srovnat poté, co rozhodčí v jejich prospěch odpískal penaltu po faulu Gebre Selassieho. Kleindienst pokutový kop proměnil, ale na vstřelení vítězné branky už Heidenheimu nezbyl čas.

Brémy udržely bundesligovou příslušnost, která jim patří od roku 1981.

Výsledek odvety baráže o účast v německé fotbalové lize

Heidenheim - Brémy 2:2 (85. a 90.+8 z pen. Kleindienst - 3. vlastní Theuerkauf, 90.+4 Augustinsson)

První zápas 0:0, Brémy se udržely v Bundeslize.