MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Brazílie na úvod Copy América zvítězila nad Venezuelou, zářil Neymar

Vítězstvím 3:0 na Venezuelou vstoupili do mistrovství Jižní Ameriky fotbalisté Brazílie. Venezuela ale těsně před startem turnaje přišla kvůli pozitivním testům na koronavirus o osm hráčů. Na všech třech gólech vítězů se podílel kanonýr Paris Saint-Germain Neymar, jenž sám skóroval jednou z pokutového kopu. Ve druhém utkání úvodního dne šampionátu, jehož pořádání v Brazílii v době pandemie koronaviru vzbudilo rozporuplné reakce, vyhrála Kolumbie 1:0 nad Ekvádorem.

Brazílie zahájila Copu América výhrou 3:0 nad Venezuelou

Skóre na prázdném stadionu v metropoli Brasília otevřel v prvním poločase po Neymarově rohovém kopu Marquinhos.

Útočník PSG pak ve druhém poločase zvýšil z penalty na 2:0 a v historické tabulce se přiblížil na deset gólů rekordnímu zápisu Pelého, jenž v oficiálních zápasech nastřílel za reprezentaci 77 branek. Třetí trefu přidal v závěru po Neymarově přihrávce Gabriel Barbosa.

Druhá pětičlenná skupina, v níž je hlavním favoritem Argentina, rozehraje turnaj v pondělí. Do čtvrtfinále Copy América postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny.