Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Brazilci se proti KLDR prosadili až po pauze

Johannesburg - Hodně sil museli vynaložit brazilští fotbalisté v premiérovém vystoupení na světovém šampionátu na výhru nad KLDR. Asijský soupeř se soustředil výhradně na totální defenzivu, a tak byl jeden z největších favoritů turnaje rád, když vyhrál těsně 2:1. Brazílie tak nakonec bez potíží navázala na vítězné premiéry z předchozích mistrovství světa, soupeř vstřelil jediný gól z ojedinělé akce v 89. minutě. Další informace přináší server msfotbal.cz.

Teplota na bodu mrazu, brazilští fotbalisté s rukavicemi, i tak vypadalo premiérové vystoupení jihoamerických favoritů na mistrovství světa. Brazílie se sice snažila bezejmenného soupeře přitlačit, ale nedokázala se vyrovnat s obvyklou zbraní outsiderů - mnohočetným hlubokým obranným blokem, který byl poskládán až v devíti hráčích před šestnáctkou. 

"Kanárci" sice měli na svém kontě dvojnásobný počet minut držení míče, soupeře přestříleli, ale jejich pokusy byly nepřesné a ty mířící mezi tyče zase nepříliš nebezpečné, takže brankář Ri Mjong-kuk si s nimi hravě poradil. Platilo to i o Maiconově střele, kterou gólman vyrazil na roh.

Doménou Severokorejců byla obrana a agresivní dohrávání soubojů. Dávali si však velký pozor, aby faulovali daleko od branky. Především v prvních dvaceti minutách se několikrát pokusili vyrazit do ofenzivy, několikrát i vystřelili, ovšem velké nebezpečí to neznamenalo.

V druhém poločase Brazilci ještě přidali na intenzitě svých kombinací a brzy si začali vypracovávat příležitosti. V 51. minutě vypadal slibně tvrdý, leč nepřesný pokus Michela Bastose z trestného kopu, vzápětí pálil mimo i Robinho.


V 55. minutě ale trpělivě bránící Korejci přece jen udělali chybu. Nedokázali na své levé straně zachytit vysunutí Maicona a pronikající pravý bek v roli falešného křídla z takřka nulového úhlu propálil špatně postaveného brankáře.Brazilci měli s přibývajícím časem a odcházejícími silami soupeře i další šance, ale znovu se ujala až rychlá kombinace s přihrávkou za obranu na pravé straně. Tam naběhl v 72. minutě Elano a definitivně zlomil odpor odhodlaného mužstva ze severu Korejského poloostrova. Poražený výběr vsadil na totální destrukci a je po prvním utkání jediným týmem skupiny G, který zůstává bez bodu, přestože minutu před koncem Či Jun-nam vstřelil po zaběhnutí za brazilskou obranu čestný úspěch.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy