Následuje
Buly

Brankář Zlámal by se mohl upsat Udine

Udine (Itálie)/Praha - Fotbalový brankář Slovanu Liberec Zdeněk Zlámal by se ještě dnes mohl stát hráčem Udinese Calcio. Třiadvacetiletý hráč v sedmém týmu loňského ročníku Serie A podstoupí zdravotní prohlídku a pokud dopadne úspěšně, bude jeho přestup ze severočeského týmu zpečetěný. Zlámal však podle všeho odejde vzápětí na hostování do jiného klubu, protože v Udine je jasnou jedničkou mezi tyčemi slovinský reprezentant Samir Handanovič. O něj je však také zájem mezi evropskými velkokluby, a pokud by odešel, měl by Zlámal jeho místo zaujmout.

Liberečtí funkcionáři ještě čekali na stanovisko Sparty, z níž Zlámal před dvěma lety pod Ještěd přestoupil. Součástí tehdejší dohody bylo, že Pražané budou mít na talentovaného brankáře stále také předkupní právo, pokud by jej chtěli angažovat zpět. Personální ředitel Sparty Jakub Otava ale takovou možnost zamítl, proto nyní podle všeho nic nebrání tomu, aby Zlámala získalo Udine.

Liberec může za Zlámala inkasovat až 40 milionů korun

Pokud bude transfer opravdu zpečetěný, Liberec by si mohl údajně přijít na sumu pohybující se kolem 1,5 milionu eur (asi 40 milionů korun). Udine o bývalou oporu české reprezentační jednadvacítky, která v české lize odchytala 66 zápasů, stojí už delší dobu. Zlámala si vyhlédlo jako možnou náhradu za Handanoviče. 

Zlámal by se mohl stát čtvrtým českým hráčem v černobílých barvách Udine. Před ním zde zazářil hlavně Marek Jankulovski, který pak přestoupil do slavného AC Milán. V severoitalském klubu hráli také obránci Tomáš Zápotočný s Tomášem Sivokem, kteří však na Jankulovského úspěchy nenavázali a minulé léto po půldruhém roku stráveném v Udine odešli shodně do turecké ligy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy