Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Expedice Ob 81

Brankář Suttonu si během duelu s Arsenalem pochutnal na koláči, nyní má problém

Londýn – Už před zápasem proti Arsenalu se o něm kvůli obézní postavě hodně psalo a brankář Suttonu Wayne Shaw vzbuzuje emoce i nadále. Před závěrem pondělního osmifinále Anglického poháru si na lavičce pochutnal na masovém koláči, což se zdá jako úsměvný žertík. Ukázalo se však, že pětačtyřicetiletý pořízek si tím zadělal na problémy kvůli možnosti sázení.  

Brankář Wayne Shaw ze Suttonu jí během zápasu housku
zdroj: REUTERS autor: Andrew Couldridge

Na situaci, že stotřicetikilový brankář a kultovní postava týmu z páté ligy během utkání něco sní, totiž jedna ze sázkových kanceláří přijímala sázky v kurzu 8:1.

Shaw okamžitě odmítl, že by měl na takovou možnost vsazeno on nebo některý z hráčů, v rozhovoru pro list Daily Mail ale připustil, že pár přátel a fanoušků to mohlo udělat.

Kvůli možnému porušení pravidel o sázení teď Shaw čelí disciplinárnímu řízení ze strany Fotbalové asociace. Případ prošetří také komise spravující sázkařský trh v Británii, jak oznámil její šéf Richard Watson.

Shaw, jenž v týmu působí jako hrající trenér brankářů, se v reakci na pozdvižení, které jeho chování vyvolalo, rozhodl z klubu odejít. "Wayne nabídl dnes odpoledne předsedovi svou rezignaci a ta byla přijata," potvrdil kouč Suttonu Paul Doswell. "Je to smutný konec velmi dobrého příběhu," dodal.

Doswell nicméně neměl pro Shawovo gurmánské vystoupení na lavičce příliš pochopení. "Nevím, jestli to byla sázka. Ale nepřekvapilo by mě to. Wayne se tím sice stal celosvětovou hvězdou, ale já si nemyslím, že to na nás vrhá nejlepší světlo," řekl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy