Brankář překonal brankáře – doplatil na to Bednářův West Bromwich

Santa Clara (USA) - Fotbalisté West Bromwiche dostali v prvním přípravném utkání na novou sezonu s americkým týmem San Jose Earthquakes kuriózní gól od soupeřova brankáře takřka přes celé hřiště. Jednadvacetiletý debutant v brance kalifornského celku David Bingham už ve třetí minutě vykopl z hranice velkého pokutového území a míč na druhé straně překvapivě přeskočil vyběhnutého Boaze Myhilla.

Svědkem neobvyklé branky byl i český útočník Roman Bednář, který odehrál za anglický celek první poločas, ale neprosadil se. Jeho tým nakonec prohrál 1:2.

"Prostě jsem to napálil a měl štěstí. Někdy je to prima, když vám přeje štěstí," prohlásil Bingham. Myhill nejspíš doplatil i na to, že mu do očí svítilo slunce. "Byl to bizarní gól," konstatoval asistent trenéra West Bromwiche Michael Appleton. "Vypadalo to na lehký míč, ale na tvrdém hřišti se divně odrazil a přeskočil Boaze," dodal.