Bradford zázrak nedokonal, Swansea vyhrála první velkou trofej v historii

Londýn - Snová cesta čtvrtoligového Bradfordu City anglickým Ligovým pohárem nakonec neskončila senzační trofejí. Tu si podle očekávání vybojovala Swansea City, která ovšem před osmi lety také hrála pouze ve čtvrté nejvyšší soutěži. Vítězství velšskému fotbalovému týmu zařídili dvěma góly Dyer a De Guzman, další gól přidal Michu. Swansea tak drtivě zvítězila 5:0.

Hráči Swansea slaví zisk první trofeje
zdroj: EPA autor: Gerry Penny

Swansea, která na cestě do finále vyřadila mimo jiné Chelsea, po celý průběh zápasu jednoznačně dominovala - držela míč po 72 % průběhu zápasu a vystřelila patnáctkrát, oproti jediné střele Bradfordu. Její gólový raut začal v 16. minutě, kdy vyražený míč v pádu poslal do brány Nathan Dyer. Pět minut před přestávkou zvýšil střelou k tyči španěl Michu. Nejlepší klubový střelec zaznamenal v této sezoně ve všech soutěžích osmnáct branek, v Ligovém poháru se pak trefil podruhé.

Třetí branku "Labutí" přidal chvíli po změně stran druhou trefou Dyer. V 56. minutě fauloval brankář Duke v pokutovém území unikajícího Nizozemce De Guzmana, uviděl červenou kartu a musel opustit hřiště. Sám faulovaný hráč pak pokutový kop proměnil a zvýšil vedení Swansea na 4:0. Tentýž hráč ve druhé nastavené minutě skóre zápasu uzavřel. Swansea pětigólovou výhrou ustanovila nový rekord finále této soutěže a ke stému výročí založení klubu si nadělila zisk první velké trofeje.