Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Viděno třemi

Brabcův Genk odehrál nejvíc zápasů v Evropě. Možná jsme se na ligu nekoncentrovali, přiznává

Praha – Slušnou úvodní sezonu za sebou má Jakub Brabec v Genku. Bývalý stoper Sparty si navíc v belgickém klubu připsal kuriózní prvenství – ze všech týmů v Evropě totiž právě KRC odehrál nejvíce zápasů, celkem pětašedesát. A Brabcovi takováto zápasová zátěž svědčila, i když přiznal, že jeho tým se i kvůli povinnostem v evropských pohárech tolik nesoustředil na domácí soutěž.

Jakub Brabec
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

Fotbalový obránce Jakub Brabec má za sebou první sezonu v Genku a hned byla rekordní. Belgický celek, který postoupil až do čtvrtfinále Evropské ligy, odehrál v sezoně 65 zápasů, což bylo nejvíc z evropských klubů.

Na druhém místě byl s 64 zápasy Manchester United a například finalisté Ligy mistrů Real Madrid a Juventus odehráli 57, respektive 56 duelů. "Vyšlo to tím, že Genk hrál od začátku kvalifikaci o Evropskou ligu, došli jsme navíc daleko, hráli semifinále poháru a v celé lize je díky play-off taky hodně zápasů," řekl Brabec.

Český reprezentant je přesvědčený, že velká porce utkání mu při prvním zahraničním angažmá pomohla. "Zápasů bylo hodně, ale tím jsem měl víc příležitostí hrát," uvedl Brabec, který do Belgie zamířil loni koncem srpna ze Sparty. "Na začátku ledna jsem po výměně trenéra nehrál úvodních pět kol. A i když jsem přišel až v září, tak jsem stejně udělal čtyřicet zápasů z pětašedesáti," dodal.

První sezonu v Belgii hodnotil kladně, přestože Genk ani v jedné soutěži nedošel až ke konečnému úspěchu. Ve čtvrtfinále Evropské ligy vypadl s Celtou Vigo a v domácí soutěži nepostoupil do play-off o Ligu mistrů. V bojích o Evropskou ligu mu pak účast sebralo Ostende s jiným českým obráncem Davidem Rozehnalem.

"Sice jsme nic movitého nezískali, ale vedení i fanoušci byli spokojení," uvedl čtyřiadvacetiletý stoper. "V příštím roce se alespoň můžeme soustředit na ligu, abychom byli v play-off a zaútočili na nejvyšší příčky. Teď jsme se možná na úkor Evropské ligy tak nekoncentrovali," prohlásil.

Brabec za Genk odehrál 38 utkání a dal dvě branky. "Osobně jsem spokojený. Zažil jsem výměnu trenéra a na to, že jsem hrál poprvé v cizině, tak jsem odehrál i poměrně dost zápasů. Jen bych si představoval dát víc gólů. Dal jsem dva a spokojený bych byl s pěti. Měl bych na tom při rohových kopech zapracovat," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy