Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika

Bony Wilfried zařídil třetí vítězství Pobřeží slonoviny

Malabo - Bývalý sparťanský útočník Bony Willfried byl hlavním strůjcem vítězství fotbalistů Pobřeží slonoviny na mistrovství Afriky v posledním utkání základní skupiny B s Angolou 2:0. Na první gól přihrál v 33. minutě Emmanuelu Ebouému a druhou branku dal kanonýr nizozemského Arnhemu sám v 64. minutě po hrubce obránce Daniho Mussunguny, jenž při pokusu o malou domů přehlavičkoval vlastního gólmana. Pro Wilfrieda pak bylo nejtěžší dostihnout míč ještě předtím, než přejde brankovou čáru.

Bony střílí gól
zdroj: Youtube.com

Pro třiadvacetiletého fotbalistu to byl čtvrtý gól v desátém reprezentačním utkání. Jeho tým měl jistý postup už před zápasem.

Pobřeží slonoviny, které ve skupině vyhrálo všechny tři duely s celkovým skóre 5:0, se ve čtvrtfinále utká s pořadatelskou Rovníkovou Guineou. Druhé místo v "béčku" vybojoval nečekaně Súdán na úkor Angoly, která k jistotě potřebovala dnes získat bod.

Súdán si zajistil postup vítězstvím 2:1 nad Burkinou Faso. Na africkém šampionátu dokázal vyhrát zápas po 42 letech, v roce 1970 celý turnaj ovládl. Angolu předčil v tabulce díky lepšímu skóre, jejich vzájemný duel skončil 2:2. Soupeřem Súdánu v úvodu vyřazovací části bude Zambie.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy