Následuje
Speciál

Bony definitivně přestoupil do Manchesteru City

Manchester - Bývalý fotbalista pražské Sparty Wilfried Bony už je definitivně hráčem Manchesteru City. Anglický mistr uzavřel přestup útočníka Pobřeží slonoviny ze Swansea. Přestupní částka nebyla zveřejněna, podle médií ale City zaplatí 25 milionů liber (asi 912,5 milionu korun) plus další 3 miliony liber v příštích čtyřech letech. Bony údajně podepsal smlouvu na čtyři a půl roku a vydělat by si měl zhruba 100 tisíc liber týdně (asi 3,6 milionu korun).

Bony Wilfried
zdroj: ČTK/PA

Přestup potvrdily oba kluby. Šestadvacetiletý Bony přišel do Swansea v roce 2013 z Arnhemu za 12 milionů liber a stal se nejdražším hráčem velšského klubu v historii. V kalendářním roce 2014 byl s 20 brankami nejlepším střelcem anglické ligy.

Částka 28 milionů liber je téměř dvakrát vyšší, než byl dosavadní přestupový rekord Swansea z roku 2012, kdy prodala za 15 milionů Joea Allena do Liverpoolu. O bývalou oporu Sparty z let 2008-2011 se údajně zajímaly také další anglické velkokluby Arsenal, Liverpool, Chelsea a Tottenham.

V souboji o Bonyho nicméně uspěl bohatý celek z Manchesteru, jenž už má zkušenosti s útočníkem, který do velkého fotbalu vstoupil v české lize. Bosenský kanonýr Edin Džeko začínal v Teplicích, než se přes Wolfsburg dostal do Manchesteru.

Wilfried Bony:

Bony Wilfried"Vždy jsem chtěl být součástí některého z největších klubů na světě a jsem opravdu hrdý, že se to povedlo. Pomůže mi to, abych se stal ještě lepším hráčem a ještě nebezpečnějším střelcem. Budu mít po svém boku skvělé hráče, což je pro mě výzva do další práce."

"Měli jsme dalších pět zájemců na přestup nyní v zimě, ale jen Manchester City dokázal splnit vysoké požadavky Swansea. Zároveň předložil Bonymu perspektivní nabídku. Proto byl jediným, s kým jsme vedli finální jednání," řekl agent Dalibor Lacina. "Manchester Bonyho dlouho sledoval a jde o promyšlený přestup. Celou jeho kariéru jsme se snažili řídit velmi citlivě a toto je další logický krok," dodal.

Bony se k novým spoluhráčům připojí až po mistrovství Afriky, které začne v sobotu. V kádru City se bude o místo prát kromě Džeka také se Sergiem Agüerem a Stevanem Jovetičem.

"Bylo třeba přestup dotáhnout do pátečního odletu Pobřeží slonoviny na šampionát, aby se mohl plně soustředit. To se povedlo. Nebojím se, že by se Bony v Manchesteru neprosadil. Když se mu to povedlo v reprezentaci v konkurenci Drogby, Gervinha, Doumbii, Kaloua či Traorého, proč by se mu to nemělo povést v Manchesteru," dodal Lacina.

Na novou posilu už se těší trenér Manuel Pellegrini. "Bony se těžko brání, protože je velmi silný. Navíc je to inteligentní fotbalista, který se rychle adaptoval na anglický fotbal. Jeho gólová bilance za Swansea je excelentní. Máme teď čtyři skvělé útočníky a těším se na jejich spolupráci," dodal kouč Manchesteru.

Na přestupu by mohla participovat i Sparta, která má v případě transferu Bonyho do jiné země nárok na zhruba 20 milionů korun. Jenže Swansea ač velšský tým hraje anglickou Premier League, proto se přestup zřejmě nebude brát jako transfer mezi dvěma zeměmi a Sparta nic nedostane.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy