Fotbal s chutí vyhrávat

Bonmatíová vystřelila třetí triumf fotbalistek Barcelony v Lize mistryň

Fotbalistky Barcelony přehrály ve finále Ligy mistryň Lyon 2:0 a obhájily tak loňský triumf. Celkově se katalánský celek raduje z třetího evropského titulu. O rozhodující gól se postarala Aitana Bonmatíová, v nastaveném čase výhru ještě pojistila Alexia Putellasová.

Fotbalistky Barcelony potřetí ovládly Ligu mistryň
zdroj: Reuters autor: Albert Gea

Držitelka Zlatého míče a ocenění FIFA pro nejlepší hráčku roku 2023 Bonmatíová zlomila bezbrankový stav v 63. minutě střelou z ostrého úhlu, která se od obránkyně Gillesové odrazila za brankářku Endlerovou. Trenérka Lyonu Bompastorová v 81. minutě poslala na trávník norskou útočnici Hegerbergovou, ale nejlepší střelkyně soutěže se prosadit nedokázala a střídající Putellasová výhru zpečetila.

Barcelona zvládla finále s Lyonem na třetí pokus, v letech 2019 a 2022 odešla z duelů s historicky nejúspěšnějším klubem soutěže poražena. Lyon je s osmi triumfy stále v čele historických statistik soutěže, před Barcelonou už je jen Frankfurt se čtyřmi tituly.