Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Bohemians Praha přijde jen o 15 bodů

Praha - Nově zvolená odvolací a revizní komise Českomoravského fotbalového svazu snížila na svém čtvrtečním večerním zasedání původní trest disciplinární komise, na jehož základě bylo střížkovskému klubu Bohemains Praha odečteno dvacet bodů. Klubu bude za nenastoupení v ligovém utkání proti Bohemians 1905 odečteno patnáct bodů, což však nic nezmění na tom, že potrestaný klub skončil v ukončeném ligovém ročníku na posledním sestupovém místě s jedním bodem.

Členové komise současně odmítli zrušit rozhodnutí ředitele profesionálního fotbalu Ivo Lubase, který tehdejší utkání podle svazových norem kontumoval. "Šlo o věcně správné rozhodnutí, jelikož nenastoupením k zápasu šlo o svémoc," stojí v prohlášení komise, jež připomněla, že tímto způsobem nelze řešit situaci, že doposud nebylo rozhodnuto o podnětu klubu z roku 2005, týkající se členství Bohemians 1905 ve fotbalovém svazu.

Komise také zamítla odvolání spolumajitele střížkovského klubu Karla Kapra proti zákazu vykonávat všechny funkce spojené se zápasy ČMFS na dva roky. "Trest považuje ORK za přiměřený," uvedl sekretář komise Pavel Hamerník.

Odvolací komise naopak zrušila trest pro Bohemians Praha, na jehož základě měl klub uhradit ČMFS škodu za neuskutečněný televizní přenos, v zákulisí se přitom mluvilo o částce přesahující milion korun. "Nicméně pokud v budoucnu tato škoda bude vyčíslena, lze náhradu škody vymáhat v souladu s pravidly spolku a dle právních předpisů."

Komise zrušila trest pro střížkovského kapitána Kincla

Odvolací komise zrušila současně trest disciplinární komise, na jehož základě Marek Kincl nemohl vykonávat funkci kapitána po dobu dvou let v souvislosti s tím, že jeho tým Bohemians Praha nenastoupil k utkání. Podle komise tehdejší kapitán Kincl jednal pouze na základě pokynů vedení klubu.

Střížkovští nemusí hradit ani škodu vůči Bohemians 1905, která byla vyčíslena poškozeným klubem na 777 503 korun. Důvodem zrušení náhrady je podle komise její nedostatečná specifikace. Odvolání proti šestimilionové pokutě pro klub a 300 tisíc pro Kapra zatím komise vůbec neprojednala, protože částky nebyly uhrazeny, což je podmínka k jejich projednání.

Českomoravský fotbalový svaz
zdroj: ČT24 autor: ČT24
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy