Následuje
Sportovní zprávy

Bohemians Praha budou hrát domácí zápasy na Strahově

Praha - Fotbalisté Bohemians Praha budou hrát domácí zápasy definitivně na pražském Strahově. Střížkovský klub se nedohodl na prodloužení smlouvy s Viktorií Žižkov, na jejímž stadionu působil v uplynulé sezoně. Loňský ligový nováček si na žižkovský stadion rychle zvykl, pod televizní věží uhrál 29 z celkových 34 získaných bodů. Střížkovští ale nepovažují přesun na Strahov za velký problém. "Zvykli jsme si na stadion na Žižkově, tak si zvykneme i na Strahov. Pro nás je to furt stejné, pořád v podstatě hrajeme venku," uvedl sportovní ředitel klubu Josef Jícha.

Bohemians by se na Strahov stěhovali, i kdyby dál působili na Žižkově. Viktoria totiž nemá vyhřívaný trávník a podle červnové dohody z ligového shromáždění musejí kluby odehrát poslední dvě podzimní kola a první čtyři jarní utkání na vyhřívané ploše.

"Aspoň si na Strahov rychleji zvykneme," podotkl Jícha. Neobává se ani úbytku fanoušků, jimž se na "nepopulární" Strahov obvykle příliš nechce. "Zajistíme jim dopravu," dodal.

Bohemians na Strahově poprvé nastoupí v neděli proti Olomouci, už v minulé sezoně se zde však představili proti Příbrami.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy