Následuje
Speciál

Bohemians podepsali smlouvu s talentem Šumským

Praha - Fotbalisty Bohemians 1905 definitivně posílí ofenzivní záložník Nicolas Šumský. Sedmnáctiletý talent podepsal s vršovickým celkem dvouletou smlouvu poté, co se jako volný hráč vrátil z Jižní Ameriky. Z Česka měl více nabídek, ale Bohemians prý byli jasnou volbou. I kvůli rodinné atmosféře v klubu, kterou přirovnal k Liverpoolu. Sám dokonce nabízí, že se bude podílet na brigádách v Ďolíčku.

"Jsme přesvědčení, že jeho angažování bude přínosem pro nás, pro hráče i pro český fotbal," uvedl ředitel Bohemians Ladislav Valášek. "Nikiho kariéru sleduji již delší dobu, takže jsem rád, že jeho dozrání bude probíhat v Česku a zrovna v Bohemce. Jeho příchodem se hra Bohemky určitě zatraktivní. Je to týmový hráč, který má velké předpoklady," dodal.

Šumský odešel už v deseti letech do zahraničí a prošel mládežnickými výběry Monaka, Cannes, River Plate či Argentinos Juniors. Dokonce ho do své akademie chtěla slavná Barcelona. Nyní měl nabídku na přestup do brazilského Atlético Mineiro, ale pravidla FIFA mu přestup znemožnila. Jelikož mu ještě nebylo osmnáct, může přestupovat jen v rámci Evropské unie, do 50 km od hranic či zpět do své vlasti. Právě tuto variantu si nakonec vybral.

Bohemka je český Liverpool, tvrdí Šumský

"Z Česka jsem měl více nabídek. Když jsem se ale seznámil s Bohemkou, tak byla volba jasná," uvedl Šumský. "Je to takový rodinný klub s velkou fanouškovskou základnou. Takový český Liverpool," nebránil se silnému srovnávání.

Šumský míří do Bohemians 1905

S atmosférou v Bohemians se rychle seznámil, a dokonce už ví, co v současnosti klub nejvíce trápí. "Vím, že se fanouškům nechce chodit do Edenu. Proto mám pro ně nabídku. Pokud budou chodit na naše zápasy, tak já na oplátku budu chodit s fanoušky na brigádu a opravovat Ďolíček, abychom se do něj mohli vrátit," slíbil fanouškům.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy