Následuje
Hory horempádem

Bohemians chtějí utéct ze sestupových míst, v cestě stojí Jihlava

Jihlava - Předehrávka 25. kola čeká hráče Jihlavy a pražských Bohemians. Klokani se budou na Vysočině jednoznačně chtít nasměrovat mimo sestupová místa, v tabulce osmá Jihlava má však na jaře skvostnou formu a bude těžkým soupeřem.

Fotbalisté Bohemians
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Bohemians v minulém kole zvýšili své šance na záchranu, když doma porazili 3:1 Teplice a na čtrnáctou Slavii tak mají už jen jednobodovou ztrátu. "Situace v tabulce je pro nás mnohem příznivější a jedno vítězství tím dokáže naprosto zamíchat," řekl trenér "klokanů" Luděk Klusáček.

Vršovický tým z pěti zápasů pod novým koučem nebodoval pouze v Olomouci. S Jihlavou navíc Bohemians v první a druhé lize přes sedm let neprohráli. "Určitě bychom rádi navázali na vydařené utkání s Teplicemi, i když Jihlava je ve výborné formě a bude to těžký duel," uvedl Klusáček.

Jihlava v posledních šesti kolech získala 14 bodů a poskočila do horní poloviny tabulky mimo bezprostřední ohrožení. "Fotbalisté Bohemians se po příchodu kouče Klusáčka herně i výsledkově zlepšili. Stačí připomenout, že z posledních pěti zápasů prohráli pouze s Olomoucí a porazili Liberec a Teplice," upozornil trenér Vysočiny Petr Rada.

"Důležité bude, abychom se vyrovnali s jejich bojovnou a agresivní hrou. Pokud zopakujeme naše poslední výkony, tak bychom měli uspět," doplnil Rada. Spoléhat znovu bude i na bosenského kanonýra Harise Harbu, který dal za posledních šest ligových duelů šest gólů.

Radost fotbalistů Jihlavy
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy