Laver Cup

Bohemians 1905 při návratu do ligy remizovali s Brnem

Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 se při návratu do první ligy vítězství nedočkali a v úvodním kole nové sezony remizovali s Brnem 0:0. "Klokani"  měli v zaplněném Dolíčku většinu utkání převahu, ale hostující obranu se jim překonat nepovedlo. Nejblíže gólu byl po půlhodině hry Rychlík, který trefil z přímého kopu břevno. Bohemians se vrátili do ligy po roční pauze a jejich obnovená premiéra v soutěži přilákala do Dolíčku přes sedm tisíc fanoušků, kteří vytvořili tradičně skvělou kulisu. Domácí hráči ale jako by v úvodu zápasili s lehkou nervozitou a převahu zpočátku získali Brňané. K větším šancím se však přes spolehlivou vršovickou obranu nedostali.

Po dvaceti minutách se Bohemians osmělili a těžiště hry se postupně přesunulo na polovinu hostů. V 21. minutě proletěl Dianův centr z rohového kopu napříč vápnem na Štohanzla, který vrátil míč zpět do ohně, ale Moravané horkou chvilku přestáli.

Ještě blíž k úvodní brance byl ligový nováček za osm minut, kdy Rychlíkův přímý kop z pravé strany zastavilo až břevno za překvapeným Burešem. Pražané se snažili k obvyklé bojovnosti přidat i nadstavbu a vůbec nepouštěli Brno k útočným akcím. V 32. minutě domácí znovu zahrozili, když Bartek sklepl vysoký centr na Zelenku, který na míč jen těsně nedosáhl.