Česko - Rakousko

Bohemians 1905 při návratu do ligy remizovali s Brnem

Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 se při návratu do první ligy vítězství nedočkali a v úvodním kole nové sezony remizovali s Brnem 0:0. "Klokani"  měli v zaplněném Dolíčku většinu utkání převahu, ale hostující obranu se jim překonat nepovedlo. Nejblíže gólu byl po půlhodině hry Rychlík, který trefil z přímého kopu břevno. Bohemians se vrátili do ligy po roční pauze a jejich obnovená premiéra v soutěži přilákala do Dolíčku přes sedm tisíc fanoušků, kteří vytvořili tradičně skvělou kulisu. Domácí hráči ale jako by v úvodu zápasili s lehkou nervozitou a převahu zpočátku získali Brňané. K větším šancím se však přes spolehlivou vršovickou obranu nedostali.

On-line textový přenos

2020-07-14 00:00:00

Karagunis vystřelil po velmi nebezpečném protiútoku. Blažek pokus z hranice pokutového území vykryl.

2020-04-05 00:00:00

Žofčák vybojoval ve čtvrté minutě první rohový kop pro letenský tým.

0000-00-00 00:00:00

Rozhodčí ukončil utkání. Sparta porazila Panathinaikos 3:1.

Místo avizovaných tří minut nastavil sudí přes čtyři a půl.

Hubník byl nespokojený s výrokem sudího kvůli faulu na Salpingidise a obdržel další sparťanskou žlutou kartu.

Ondřej Kušnír dostal za zdržování žlutou kartu.

Marek Střeštík nahradil na poslední minuty v nastavení Bonyho Wilfrieda.

Salpingidis skóroval po rohovém kopu, rozhodčí však branku neuznal a dal standardní situaci opakovat.

Protestující útočník Cissé dostal žlutou kartu.

Luboš Kalouda se zbavil na okraji pokutového území protihráče a střelou o tyč skóroval. Sparta - Panathinaikos 3:1.

Argentinec Leto se pokusil zakončit skluzem z ostrého úhlu bezprostředně před sparťanskou brankou. Balón se mu svezl po noze a letenští obránci nebezpečí včas odvrátili.

Karagounis pozdravil gólmana Blažka střelou zpoza pokutového území.

Panathinaikos se s postupujícím časem dostává do převahy i vinou řady nepřesných přihrávek hráčů v červenobílých dresech.

Luboš Kalouda se postavil na levý kraj zálohy.

Karagounis z přímého kopu vystřelil vysoko nad Blažkovu branku.

Sarriegi se představil brzy po svém příchodu faulem na Prudnikova, za který dostal žlutou kartu.

Dalším novým hráčem na hřišti v zeleném je Španěl Sarriegi.

Kontaktní gól Panathinaikosu vstřelil po centru levého beka Spiropulose aktivní Salpingidis.

Krátce po střídání se mohl Prudnikov dostat do vyložené šance. Neprávem ho zastavila píšťalka sudího, který na pokyn asistenta signalizoval ofsajd.

Prvním střídajícím hráčem Sparty je ruský útočník Prudnikov, nahradil střelce prvního gólu Holendu. V dresu Panathinaikosu se dostal na hřiště Argentinec Leto.

Žofčak přestřelil dalekým pokusem branku Galinoviče.

Bony Wilfried vystihl úmysly stopera Panathinaikosu. Střelu mezi odkryté tyče dostat nedokázal.

Hned po úvodním hvizdu si hledal prostor za obranou opět Cissé. Zastavil ho praporek asistenzta rozhodčího.

Začal druhý poločas utkání.

Rozhodčí ukončil první poločas.

Holenda unikl po pravé straně a po jeho přihrávce chyboval Vyntra. Bony však nezareagoval včas a k míči se těsně před brankou nedostal.

Po další dobré kombinaci se Sparta dostala do možnosti před řeckou brankou. Balón z hlavy Bonyhgo Wilfrieda ukradl gólman Galinovič.

Blažek fauloval Salpingidise, za což rozhodčí nařídil pokutový kop a udělil brankáři žlutou kartu. Cissého penaltu však sparťanský gólman chytil.

Kamil Vacek se dostal na hranici malého pokutového území k míči a vstřelil druhý gól Sparty.

Cissé nedokázal tváří v tvář brankáři Blažkovi dokončit kličku a dostat míč do prázdné branky.

Jan Holenda po centru z pravé strany vstřelil vedoucí gól Sparty.

Pravý obránce Kušnír se dostal nečekaně na pravé straně pokutového území k míči. Zamířil však nepřesně.

Tomáš Řepka si vysloužil za protesty žlutou kartu.

Hra se nyní odehrává povětšinou ve středu hřiště. Sérii nepřesných přihrávek nakrátko přerušil prudkou, ale o to více nepřesnou střelou Salpingidis.

Holenda byl na levém okraji pokutového území faulován. Z přímého kopu Žofčák rozehrál secvičený signál. K zakončení Bonymu Wilfriedovi zbýval krok.

Na svých kopačkách drží míč Panathinaikos. Sparťané se snaží narušovat rozehrávku Řeků těsným pressingem.

Po standardní situaci hlavičkoval Holenda těsně vedle branky. Asistent rozhodčího však signalizoval ofsajd.

Bony Wilfried se pokusil o střelu. Míč skončil několik metrů od levé tyče.

Sudí Ivan Bebeke zahájil zápas.

Na hřiště nasoupily oba týmy. Sparťané hrají v červených dresech, Panathinaikos v zelených.

Po dvaceti minutách se Bohemians osmělili a těžiště hry se postupně přesunulo na polovinu hostů. V 21. minutě proletěl Dianův centr z rohového kopu napříč vápnem na Štohanzla, který vrátil míč zpět do ohně, ale Moravané horkou chvilku přestáli.

Ještě blíž k úvodní brance byl ligový nováček za osm minut, kdy Rychlíkův přímý kop z pravé strany zastavilo až břevno za překvapeným Burešem. Pražané se snažili k obvyklé bojovnosti přidat i nadstavbu a vůbec nepouštěli Brno k útočným akcím. V 32. minutě domácí znovu zahrozili, když Bartek sklepl vysoký centr na Zelenku, který na míč jen těsně nedosáhl.