Je nám líto, video expirovalo.

Bohemians 1905 a Žižkov mají kvůli dluhům pozastavené přestupy

Praha - Fotbalový svaz pozastavil Bohemians 1905 a Viktorii Žižkov možnost nakupovat hráče. Důvodem je dluh vůči Teplicím, které vyhrály arbitráž, oba kluby ale nesplnily arbitrážní podmínky. "Prodávat své hráče mohou, do klubu však mohou registrovat pouze hráče do 18 let," uvedl mluvčí ČMFS Jaroslav Kolář. Podobný zákaz podle informací Hospodářských novin hrozí i dalším dvěma druholigovým klubům Dukle Praha a Kladnu. Kvůli dlužné částce 33 tisíc korun vůči svému bývalému hráči Martinu Abrahamovi měla na konci prosince pozastavené přestupy i pražská Slavia.

Prvoligový klub Bohemians 1905 dluží Teplicím za přestup Jana Štohanzla, druholigový Žižkov pak nezaplatil za příchod Zdeňka Koukala, který nyní již působí v Baníku Ostrava.

"Koukal šel od nás na Žižkov už před dvěma roky, a peníze stále nemáme. Stejné je to s přestupem Szaba do Kladna. Takhle to opravdu dál nejde. My nikomu nic nedlužíme, je to naše filozofie. Je na čase, aby tak začaly přemýšlet i ostatní kluby," řekl teplický ředitel František Hrdlička.

Bohemians 1905: Dluh nepopíráme

Podle Viktorie i Bohemians jde o výsledek spirály dluhů, kdy zase tyto celky nedostaly zaplaceno za přestupy svých hráčů od ostatních klubů. Například Žižkov rovněž nemá za Koukalův odchod do Ostravy peníze, které tak nemůže poslat do Teplic. 

Podobně jsou na tom Bohemians 1905. "Je to zaviněno onou spirálou dluhů, že i my máme pohledávky u jiných klubů, a tak sami nemáme na to platit. Situaci řešíme, část dluhu jsme Teplicím zaplatili již v listopadu. Od svazu jsme však zatím žádné rozhodnutí nedostali, reagujeme pouze na mediální informace. Dluh však nepopíráme," uvedl mluvčí klubu Jaroslav Köstl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy