České ragby

Boca Juniors jsou druhým finalistou Poháru osvoboditelů

Santiago de Chile – Pohár osvoboditelů, nejprestižnější jihoamerická klubová fotbalová soutěž, zná druhého finalistu. Argentinský celek Boca Juniors v odvetě semifinále remizoval 0:0 na hřišti Universidadu de Chile a po výhře 2:0 z prvního zápasu postoupil do finále. Jejich soupeřem 27. června a 4. července bude brazilský tým Corinthians, který ve čtvrtek vyřadil obhájce Santos.

Hlavní postava Boca Juniors Juan Roman Riquelme
zdroj: Getty Images autor: Alfredo Herms

Ústřední postavou Boky byl záložník Juan Román Riquelme. Bývalý argentinský reprezentant trefil v osmé minutě břevno a v prvním poločase ještě dvakrát poslal do sóla Pabla Moucheho, který však ani jednou proti brankáři Johnnymu Herrerovi neuspěl. Domácí Universidad měl většinu zápasu převahu, ale střelecky se prosadit nedokázal. Nejblíže brance byli Marcelo Díaz v 54. a Raúl Ruidíaz v 80. minutě, kteří trefili tyč.

Boca si ve finále nejprestižnější jihoamerické klubové soutěže zahraje podesáté v historii klubu. Na kontě má sedm titulů, naopak Corinthians jsou ve finále poprvé.