Následuje
ODM 2020: Studio

Blažek Švengerovi přeje, "béčku" Sparty vychytal výhru

Praha – Brankář pražské Sparty po jedenapadesáti dnech nastoupil do soutěžního zápasu. Naposledy nastoupil za letenský klub 18. srpna v rámci Evropské ligy proti FC Vaslui. Pro Blažka to nebyl šťastný zápas, zranil se, nenechal se vystřídat a i díky tomu dostali Pražané laciný gól, který velkou měrou přispěl k vyřazení Sparty. Přestože je Blažek již měsíc zdravotně v pořádku, nastoupil až nyní za sparťanské "béčko".

Jaromír Blažek
zdroj: isifa/LN autor: Jindřich Mynařík

Blažek do zápasu nastoupit musel, na brankářském postu se Sparta potýká s velkou marodkou. "Kluci z béčka jsou zranění všichni, od nás Zich taky, Kamenár dostal před zápasem teplotu. Takže jsme zbyli jen já s Danem (Zítkou). Ale nakonec jsem rád, bylo to příjemné odpoledne. Chytání se nezapomíná, je to jako jízda na kole nebo plavání. V první půli jsem měl jednu tečovanou střelu, ve druhé dva centry. Nebylo to nic zvláštního, kluci hráli dobře," popsal utkání deníku Sport.

Za sparťanskou rezervu, která je momentálně v druhé lize poslední, nastupuje celá řada mladých hráčů a budoucích nadějí pro první tým. Blažek do týmu může přenést svou zkušenost a autoritu, což se ukázalo i na výsledku, Pražané vyhráli nad Sezimovým Ústím 2:0 a podle brankáře spolupráce s mladými hráči fungovala. "Občas se s klukama vidím, ale netrénuju s nima, takže je úplně neznám. Naštěstí na stoperu byli Brába (Erich Brabec) s Polomem. Ty dva znám, takže to bylo v pohodě. Trenéři říkali, že týmu chybí komunikace, ale ta byla teď v pořádku. S Brábou jsme se v tomto směru snažili, je to potřeba, protože někteří kluci přišli z dorostu a ještě nevědí."

Pozice bývalé neotřesitelné brankářské jedničky je poněkud nejistá. V prvním týmu v současné době chytá Milan Švenger a jeho výkonům se dá máloco vytknout. Což pro Blažka znamená, že propracovat se na bývalou pozici bude o to těžší. "Já mu to přeju," říká ale. "Hlavně ať mu vydrží zdraví. Musí chytat taky někdo mladší. Třeba v létě skončím a Sparta musí mít kluka, který to zvládne. Milan se s tím zatím pere dobře," ocenil svého spoluhráče.

Zdali se vrátí k "áčku" a vybojuje si svou původní pozici, zatím není jasné. Sám Blažek se snaží odvádět svou práci a čeká na případnou šanci. "Neřeším to. Mám do léta smlouvu jako hráč, takže budu trénovat jako hráč. Co bude potom, se uvidí," dodal brankář Sparty.

Zdroj
deník Sport

Hlavní zprávy