Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Blatter požaduje zrušení "nesmyslného" trestu. Jak odpoví etická komise?

Bývalý předseda mezinárodní federace FIFA Sepp Blatter se dožaduje zrušení šestiletého zákazu působení ve fotbale. V brzké době se kvůli tomu chce obrátit na etickou komisi FIFA. Blatter dostal v roce 2015 trest za ilegální platbu dvou milionů švýcarských franků Michelu Platinimu za údajnou poradenskou činnost v roce 2011. 

Sepp Blatter
zdroj: ČTK/AP

Potrestán byl i bývalý šéf UEFA Platini. Případ stále vyšetřují švýcarské úřady. "Už to trvá dva a půl roku a zatím se nic nepohnulo. Je to jako Damoklův meč nad mou hlavou, protože nevím, co přijde," řekl Blatter, který v sobotu oslaví 82. narozeniny.

"Také usiluji o to, aby to vyřešila etická komise a zrušila trest, protože je nesmyslný," pokračoval Švýcar, jenž vedl FIFA sedmnáct let.

Vinu totiž rezolutně popírá. "Doufám, že se to vyřeší během tří měsíců. Ještě než začne mistrovství světa v Rusku," dodal Blatter.

Na šampionátu by bez ohledu na trest chybět neměl, protože obdržel pozvání od ruského prezidenta Vladimira Putina. FIFA už na podzim uvedla, že v jeho přítomnosti na turnaji nevidí problém. "Budu osobním hostem Vladimira Putina. Nevím přesně, kdy pojedu, ale nejspíš někdy na začátku turnaje. Budu čestným hostem a těším se, že budu zase zpět na fotbale, na velké akci," zakončil Blatter.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy