Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v akrobatickém lyžování Finsko (skoky)

Blatter na adresu UEFA: Odpustím každému, ale nezapomínám

Curych - Joseph Blatter po svém znovuzvolení prezidentem FIFA slovně zaútočil na Evropskou fotbalovou unii (UEFA) a americkou justici. Svým rivalům vzkázal, že odpouští, ale nezapomíná.

Sepp Blatter
zdroj: ČTK/ZUMA/I-Images

Zástupci evropského fotbalu v čele s šéfem UEFA Michelem Platinim patří mezi hlavní Blatterovy odpůrce. Otevřeně podporovali jeho jordánského konkurenta Alího bin Husajna a den před volbou se Platini snažil Blattera při osobním setkání přesvědčit, aby se své kandidatury, zvlášť ve světle korupčního skandálu, vzdal.

"Odpustím každému, ale nezapomínám," řekl Blatter poté, co byl zvolen už do svého pátého funkčního období. "Je tam nenávist, která nepochází pouze od jedné osoby z UEFA, ale od celé organizace. Nemohou se smířit s tím, že jsem se stal v roce 1998 prezidentem," připomněl svou první volbu, v níž porazil tehdejšího prezidenta UEFA Lennarta Johanssona.

Podle Blattera nebylo zatčení sedmi fotbalových funkcionářů v Curychu na žádost americké justice dva dny před volbu náhodné. "Američané se ucházeli o mistrovství světa v roce 2022 a neuspěli," zmínil kontroverzní volby pořadatele šampionátů v letech 2018 a 2022, kterými se staly Rusko a Katar. Blatter navíc vidí vazby mezi Spojenými státy a svým jordánským vyzyvatelem Husajnem. "Neměli bychom zapomínat, že USA jsou hlavním sponzorem hášimovského království, tedy mého soupeře. Něco tady smrdí," uvedl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy