Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Bin Hammám chce, aby byl kvůli korupci vyšetřován i Blatter

Curych - Kandidát na předsedu Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Mohamed bin Hammám je přesvědčen, že kvůli korupci by měl být vyšetřován i současný šéf světového fotbalu Sepp Blatter. Katarský funkcionář tak reagoval na obvinění z uplácení, kterému čelí spolu s viceprezidentem FIFA Jackem Warnerem.

"Vzhledem k tomu, že nedávná obvinění zmiňují i jméno současného předsedy FIFA, Mohamed bin Hammám požádal etickou komisi, aby vyšetřila i pana Blattera," stojí v Bin Hammámově prohlášení.

Předseda Asijské fotbalové konfederace Bin Hammám čelí obvinění, že se pokusil ovlivnit lídry federace CONCACAF pro Severní a Střední Ameriku v čele s Warnerem, aby pro něj hlasovali při předsednické volbě, ve které je jediným Blatterovým soupeřem.

Bin Hammám: Blatter o úplatcích věděl

Bin Hammám obvinění striktně odmítl a sám požádal o Blatterovo prošetření etickou komisí. Šéf FIFA podle něj o údajných úplatcích pro členy karibské federace věděl, ale neudělal nic pro to, aby jim zabránil. Současně také naznačil, že Blatter se před předsednickou volbou snaží svého konkurenta zdiskreditovat.

Proti tomu se však Blatter ohradil. "Jestli si někdo myslí, že tohle všechno jsem vymyslel já a mám z toho nějakou zvrácenou radost, je to směšné a naprosto trestuhodné," prohlásil. "Naopak jsem z těch obvinění v šoku, smutný a nešťastný, protože jsme dlouhá léta přáteli," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy