Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Bílek odchází z Kaiserslauternu do polského Lubinu

Praha - Fotbalista Jiří Bílek končí po třech letech v Kaiserslauternu a odchází do Lubinu. Osmadvacetiletý záložník se v polském klubu stane svěřencem českého kouče Pavla Hapala. Bílek v Lubinu podle svého agenta Viktora Koláře ze společnosti Sport Invest International podepíše smlouvu na 2,5 roku.

Jiří Bílek
zdroj: ISIFA

Bílek, synovec českého reprezentačního kouče Michala Bílka, bude Lubinu pomáhat v boji o záchranu v nejvyšší soutěži. Tým Zaglebie, dvojnásobný polský mistr, je po podzimu na posledním místě ligy, ale na pozice zaručující setrvání mezi elitou ztrácí jen dva body. "Jsem přesvědčený, že se zachráníme," uvedl Bílek.

Z Kaiserslauternu se mu prý neodchází lehce, k tradičnímu bundesligovému klubu si za tři roky vytvořil silné pouto. Ale do Polska přestupuje s vidinou většího vytížení na hřišti. Během podzimu totiž Bílek nezasáhl ani do jednoho mistrovského utkání. "V Německu jsem to měl hrozně rád, lidi kolem klubu, fanoušky i město. Jenže fotbalista musí především hrát, a když jsem nedostával v poslední době šanci, musel jsem hledat klub, v němž bych měl z fotbalu znovu radost," řekl Bílek, který největší radost u "Rudých Ďáblů" zažil na jaře roku 2010 při postupu do bundesligy.

Odchovance pražské Sparty, který v české lize v dresu Blšan a Liberce nasbíral 152 startů a vstřelil pět branek, do Lubinu zlákal český kouč Hapal. Ten je u týmu od konce října a nyní si Bílka vyhlédl jako velkou posilu do středu zálohy.

"Jdu jednoznačně za ním, má o mě zájem, navíc se tam znovu potkám s Ivanem Hodúrem, s nímž jsem hrával v Liberci. Na toho se také moc těším," připomněl Bílek, že v Lubinu obnoví spolupráci se svým někdejším parťákem z liberecké zálohy. Hodúr přišel do Lubinu také v zimním přestupním termínu z Nitry.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy