Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Bílek: Nároďák teď na víc nemá. Reprezentační útok je v krizi

Praha - "Přečkali jsme těžké období. V ofenzině teď bohužel nemáme kvalitu, abychom se přes úporně se bránící soupeře dokázali prosadit. Hráči nezvládají souboje jeden na jednoho, vázne kombinace, chybí odvaha a celému týmu pak pohoda." Tak okomentoval včerejší výkon české reprezentace její trenér Michal Bílek. Marný výkon fotbalistů údajně zvýraznil dlouhodobý problém s útočnou fází, které nepřispívají zranění tahounů Rosického s Pilařem, ale také Necida s Kolářem. Doufá však ve vzestup mladíků v čele s Vydrou, Kadlecem a Teclem.

Michal Bílek
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

Na Euru s Portugalskem 0:1. Na Ukrajině 0:0. V Dánsku 0:0. S Finskem 0:1. S Bulharskem 0:0. Nadšení fanoušků protrhla jen třígólová smršť s viditelně slabší Maltou. Jejich vlažné reakce však Bílek chápe. Na serveru www.petice24.com ihned po utkání vznikla petice požadující Bílkovo odvolání, na níž bylo se dnes odpoledne shromáždilo více než pět tisíc podpisů.

"Tlaky na moje odvolání jsou od chvíle, co jsem nastoupil do funkce. Už jsem se s tím naučil žít, i když bych radši, abych měl já i celý tým podporu. Ale nebojím se, že bych měl být odvolaný," podotkl Bílek. "Také bychom si přáli, abychom soupeře přehrávali celý zápas, ale realita je teď bohužel jiná. Musíme hrát to, na co momentálně máme," uvedl Bílek.

Chybí Rosický, chybí Pilař

Reprezentace podle něj nemá na to, aby se mohla srovnávat s předchozí silnou generací vedenou koučem Karlem Brücknerem, který se svým mužstvem došel až do semifinále Eura v roce 2004 a jeho výběr si získal všeobecný respekt díky odvážné hře. "Nemáme hráče jako v minulých letech, kteří hráli ve špičkových týmech. Až na Čecha s Rosickým. Teď naši hráči jsou spíše v průměrných týmech, v nichž ještě leckdy bojují o místo. To jsou prostě fakta," prohlásil Bílek.

Michal Bílek: S Rosickým, Necidem a Pilařem jistě budeme silnější. Od Eura, kde jsme až na první utkání s Ruskem sehráli velmi kvalitní zápasy, v reprezentaci není Baroš, mimo jsou další čtyři hráči. Přemýšleli jsme třeba o zapojení útočníka Chramosty, který se také zranil. To jsou citelné výpadky, které není jednoduché nahradit.

Počítá ale i s tím, že při zapojení nynějších marodů rázem stoupne také očekávání veřejnosti. Bílek věří, že mužstvu v dohledné době mohou pomoci i hráči z jednadvacítky Kadlec, Tecl či Krejčí.

Bílkův tým na startu kvalifikace získal pět bodů ve třech zápasech, což je o dva méně, než si kouč před začátkem soutěže přál. Ani teď prý však není čas na paniku. "Skupina je pořád rozehraná tak, že šanci na postup stále máme. I když Italové se odtrhli a je nám jasné, že na nás možná už zbude pouze boj o druhé místo," připomněl Bílek, že vedoucí tým skupiny B Itálie ze čtyř zápasů získal deset bodů a míří za přímým postupem z prvního místa.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih zápasu Česko - Bulharsko

Češi v březnu v dalším kvalifikačním dvojutkání doma vyzvou Dánsko s Arménií, konkurenty v boji o druhou příčku, která může zaručit účast v baráži.

Ještě předtím ale Bílek reprezentanty uvidí v akci 14. listopadu v posledním letošním vystoupení v přípravném utkání se Slovenskem. Kouč zatím neví, jestli dá šanci i nevyzkoušeným hráčům, nebo vsadí na hráče z posledních nominací.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy