Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal: Dohráno plus

Bílek ještě váhá nad složením stoperské dvojice

Praha - Trenér českých fotbalistů Michal Bílek zatím ještě nemá úplně jasno, v jaké sestavě vstoupí národní tým příští pátek v zápasu s Ruskem do evropského šampionátu. Reprezentační kouč váhá hlavně nad tím, zda postavit na pozici stopera Michala Kadlece nebo Romana Hubníka. V pátečním přípravném duelu v Praze na Letné s Maďarskem, který bude generálkou na Euro, nasadí do středu obrany Kadlece. Podle očekávání bude chybět uzdravující se kapitán Tomáš Rosický, kterého nahradí Daniel Kolář. Utkání s Maďarskem odvysílá od 18:55 v přímém přenosu ČT4 a náš web.

Michal Bílek
zdroj: ČTK/AP autor: Ronald Zak

"Nemůžu ještě říct, jestli ta sestava pro zápas s Ruskem bude totožná s tou v pátek. V defenzivě je ještě jedna varianta, ve které bychom mohli nastoupit. Je to varianta s Hubníkem na stoperu a s Kadlecem na levé straně. To je asi největší otazník," řekl Bílek.

Pokud by se český kouč rozhodl pro Hubníka, Kadlec by se přesunul na levou stranu defenzivy místo Davida Limberského. Plzeňský zadák neodehrál v kvalifikaci ani minutu a zasáhl až do únorového duelu v Irsku. "To, že je tu nejkratší dobu a nemá zkušenosti v národním týmu, pro mě nehraje roli. Odehrál spoustu zápasů v pohárech, je to zkušený hráč. Navíc má po straně Pilaře, s kterým je zvyklý na spolupráci z klubu," podotkl Bílek.

Český kouč podle očekávání bude proti Maďarům šetřit kapitána Rosického, který se pozvolna uzdravuje ze zranění lýtkového svalu. "Tomáš do zápasu určitě nepůjde ani na minutu. Ale jeho zdravotní stav je dobrý a od pondělí by měl trénovat naplno," prohlásil Bílek.

Sestava ČR proti Maďarsku:

Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Plašil, Jiráček - Rezek, Kolář, Pilař - Baroš.

Je zvědavý, jak si povede záloha s plzeňským Kolářem. "Střed pole je až na Rosického takový, s kterým jsme odehráli závěr kvalifikace a baráž. Je hodně fotbalový, takže jsem sám zvědavý, jak ta součinnost bude vypadat," uvedl kouč.

Přál by si, aby Češi proti Maďarům navázali na povedený konec kvalifikace. "Potřebujeme jak výsledek, tak kvalitní hru, aby ta sebedůvěra před prvním zápasem na Euru byla co největší," dodal trenér.

Je nám líto, video expirovalo.
Před zápasem s Maďarskem
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy