Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Bilbao i Lyon jsou velkou výzvou, postupové vyhlídky zůstávají

Praha - Těžká skupina, v níž ale je možné bojovat o postup. Tak vnímají fotbalisté pražské Sparty los Evropské ligy, který jim přisoudil loňského finalistu Athletic Bilbao, věhlasný Lyon a málo čitelného izraelského šampiona Kirjat Šmona. Sparťané jsou zvědaví hlavně na konfrontaci s Bilbaem a Lyonem. Španělský tým si do skupiny přál kouč Vítězslav Lavička, na duely s Lyonem, kterému Sparta bude chtít oplatit debakl starý osm let, se zase těší tahoun Ladislav Krejčí.

Vítězslav Lavička
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"První dojem je takový, že máme hodně silnou skupinu. Nechci předem vynášet velké soudy, možná jsem čekal trochu přijatelnější soupeře, ale na druhou stranu se na ně může naplnit Letná. Hlavně Bilbao a Lyon mají velký zvuk. Každopádně jsme rádi, že v takové společnosti vůbec můžeme být," řekl Lavička po losování.

Je rád, že se Sparta popasuje s Bilbaem, které v minulé sezoně sahalo po vítězství v EL, ale nakonec se po finálové bitvě muselo sklonit před dalším španělským klubem Atlétikem Madrid. "Bilbao mě upoutalo svým stylem hry, měli kousek k vítězství. Pro nás budou zápasy s nimi velkou výzvou," uvedl sparťanský kouč.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy na los EL

Krejčí obdivuje Lyon

Záložník Krejčí se zase nemůže dočkat soubojů s Lyonem. Jako dvanáctiletý coby podavač míčů zažil atmosféru vzájemného zápasu před osmi lety v základní skupině Ligy mistrů, kdy Lyon v Praze otočil zápas a zvítězil 2:1. Teď si Krejčí proti oblíbenému týmu zahraje sám. "Lyon jsem si vyloženě přál, ten klub mám hodně rád. Když doma hraju na playstationu FIFU, právě Lyon si často vybírám. Dřív jsem tam obdivoval záložníka Juninha a jeho skvělé trestňáky," popisoval s úsměvem Krejčí. Dobře si pamatuje i na to, jak Sparta v Lyonu v LM také "schytala" debakl 0:5, po kterém u týmu skončil tehdejší kouč František Straka. "Byl to pěkný kolotoč. Snad teď uděláme lepší výsledek," přál si Krejčí.

Sám ale ví, že Lyon bude pro Spartu těžkou překážkou, byť nyní už nevládne francouzské lize jako v minulosti. "Nejsou sice úplně na vrcholu, ale pořád to je top klub. I s Bilbaem to bude nesmírně těžké. Za všechno mluví to, že loni šli až do finále. Šmona je takovou neznámou, ale zase teď vyřadili slovenskou Žilinu," přemítal Krejčí.

Lavička: V Izraeli bude horko

Kouč Lavička upozorňuje i na sílu izraelské Šmony, která do EL zamířila po vyřazení z předkola Ligy mistrů. "Před lety jsme v Liberci hráli proti Beitaru Jeruzalém a nebylo to nic lehkého. Navíc tam bude hodně horká půda. Podobně jako v Bilbau," upozornil Lavička.

Sparťané, povzbuzeni postupem ze 4. předkola přes Feyenoord Rotterdam, se i ve skupině s Bilbaem, Lyonem a Šmonou chtějí zapojit do hry o postup. Do další fáze postoupí dva nejlepší týmy. Spartě se to povedlo už předloni. "I před zápasem s Feyenoordem bylo všechno otevřené... Čekají nás velké kluby, ale předem se vzdávat nebudeme," uvedl trenér Lavička. "Když jsme vyřadili Feynoord, přesvědčili jsme se, že můžeme hrát s každým. Zase do toho půjdeme odvážně," přidal se Vidlička. Souhlasně přikývl i Krejčí. "Postup si musíme dát za náš cíl. I když musíme vidět i sílu soupeřů," dodal Krejčí.

Program skupiny I:

20. září: 21:05 Lyon - Sparta, Bilbao - Kirjat Šmona,

4. října: 19:00 Sparta - Bilbao, Kirjat Šmona - Lyon,

25. října: 19:00 Sparta - Kirjat Šmona, Lyon - Bilbao,

8. listopadu: 21:05 Kirjat Šmona - Sparta, Bilbao - Lyon,

22. listopadu: 19:00 Sparta - Lyon, Kirjat Šmona - Bilbao,

6. prosince: 21:05 Bilbao - Sparta, Lyon - Kirjat Šmona.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy