Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Norsko

Bičíka ve Spartě zaskočí Miller, přišel na hostování do konce sezony

Praha Fotbalisty Sparty posílil brankář Miroslav Miller z Mladé Boleslavi. Čtyřiatřicetiletý gólman přišel do letenského celku na hostování do konce sezony jako záskok za jedničku Davida Bičíka, který se podrobil artroskopické operaci kolena a bude zhruba dva měsíce mimo hru.

Petr Johana (vpravo) a Miroslav Miller z Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Miller opouští Mladou Boleslav po čtrnácti letech, v první lize za jiný klub nechytal. V nejvyšší soutěži nastoupil k celkem 211 zápasům, v této sezoně byl však brankářskou dvojkou za Alešem Hruškou. Roli náhradníka by teď měl ve středočeském celku převzít Jan Šeda. "Děkujeme Mladé Boleslavi za vstřícnost. Jednalo se o situaci, kterou jsme byli nuceni řešit narychlo, a tak děkujeme za konstruktivní jednání," uvedl člen klubového představenstva Jakub Otava.

Třiatřicetiletý Bičík se pro zákrok rozhodl po návratu ze soustředění na Kanárských ostrovech. Prodlouží si tak vynucenou pauzu, protože kvůli problémům se zády a patou naposledy za Spartu nastoupil začátkem listopadu v Evropské lize proti Slovanu Bratislava. "Bičík v úvodu podzimu odváděl solidní práci, teď je na marodce a šanci dostal Marek Štěch. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, ale nevidím to jako oslabení," řekl trenér Vítězslav Lavička.

Zbývající zápasy na podzim odchytal Marek Štěch, který také nastoupil ve všech dosavadních přípravných zápasech. Dvojku mu dělal teprve osmnáctiletý Vojtěch Vorel. "Přemýšleli jsme o tom, že bychom tak pokračovali i nadále, ale nakonec jsme se vzhledem k Vojtovým malým zkušenostem s dospělým fotbalem rozhodli, že nepůjdeme do rizika," uvedl Lavička.

Roli dvojky by měl převzít Miller, který naposledy v lize nastoupil v listopadu 2013 shodou okolností proti Spartě. Podle Lavičky ale rozdělení brankářských rolí ještě není definitivní. "Nechci dělat nějaké závěry, o složení týmu se rozhodne po soustředění v Turecku," prohlásil trenér.

"Většinu přípravných zápasů zatím odchytal Štěch, nevedl si špatně, navíc kvalitu ukázal už v závěru podzimu," řekl Lavička s tím, že o pozici jedničky bude bojovat i Miller. "Samozřejmě i s tím přichází. Stejně jako známe kvality Marka Štěcha, tak víme o kvalitách Millera," přidal.

Zdroj
ČTK, sparta.cz

Hlavní zprávy