Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2019

Berkovec se těší na debut v pohárové Evropě

Praha - Fotbalisté pražské Slavie zahájili letní přípravu před nadcházející sezonou. Brzký start má své opodstatnění, neboť sešívané čeká po sedmi letech návrat do pohárů. Premiéru v evropské soutěži už nyní vyhlíží brankář Martin Berkovec.

Brankář Slavie Martin Berkovec
zdroj: ČTK autor: Stanislav Zbyněk

Červenobílí jsou prvním českým klubem, který se připravuje na další ligový ročník. "Takhle brzo jsem ještě nikdy nezačínal, ale všichni jsme chtěli hrát Evropskou ligu, takže nám to nevadí. Pauza sice byla kratší, ale všichni se moc těší," řekl novinářům Berkovec.

Nezapomněl připomenout, že k postupu do kvalifikace Evropské ligy potřebovala Slavia porážku Jablonce ve finále národního poháru. "Je to fajn, že jsme se tam konečně dostali, i když nám musela pomoct Mladá Boleslav. Je to příjemné. Já jsem poháry nikdy nehrál, vždy akorát o záchranu. Pro mě i pro kluky je to fajn," prohlásil sedmadvacetiletý odchovanec celku z Vršovic. 

Je nám líto, video expirovalo.
Fotbalisté Slavie zahájili letní přípravu

Pražané naposledy startovali v pohárech před sedmi lety. Následně si prošli těžkým obdobím a několikrát jim hrozil i krach. "Je pravda, že to bylo hodně špatné. Pak se to zlepšilo, ale furt to nebylo ono, něco tomu chybělo. Teď se to zvedá, takže jsem sám zvědavý, jak to v těch pohárech bude vypadat," uvedl Berkovec. 

Poháry nezažil ani jako podavač míčů. "Já jsem chodil na Strahov akorát na tribunu, míče vždy podávali mladší kluci. Nejvíc vzpomínám asi na Ajax Amsterodam, tam jsem taky byl. Poháry jsou něco jiného, i lidi jsou víc pobláznění, víc to prožívají," konstatoval brankář Slavie. 

Možné soupeře pro 2. předkolo Evropské ligy zatím se spoluhráči příliš neprobíral. "Je to pro nás všechny nové, všichni jsou hlavně rádi, že to hrajeme. Pojedeme rádi kamkoliv, třeba i do Kazachstánu," řekl s úsměvem. 

V jarní části ligy přišel o post jedničky. Na konci ročníku se však zranil Jiří Pavlenka a Berkovec dostal šanci vzít si pozici zpět. "Jasně, že to beru jako šanci. Musel bych být hloupý, kdybych řekl, že chci sedět na lavičce. Pro mě je cokoliv jiného než to, že chci chytat, špatné," pokračoval brankář, který chytal ligu i za Bohemians 1905. 

Do nové sezony vyhlásilo vedení cíl zlepšit pátou příčku a skončit v lize do třetího místa. "Všichni chceme hrát nahoře. Když to bude do třetího místa, bude to super. Uvidíme, co posily, které ještě přijdou. Sami jsme zvědaví, na co budeme mít," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy