Následuje
IJF World Tour 2020 Izrael

Berbr se žádné omluvy nedočká. Sudí Kordula uspěl také u Nejvyššího soudu

Po neúspěších u soudů nižších instancí se odvolali k Nejvyššímu soudu, ani u něj ale neuspěli. Místopředseda Fotbalové asociace ČR Roman Berbr a bývalá šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková nemají nárok na omluvu od bývalého sudího Antonína Korduly, který o jejich praktikách promluvil v médiích. Informoval o tom Seznam.

Roman Berbr a Dagmar Damková
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

"Včera mi sdělil můj právník, že Nejvyšší soud toto jejich dovolání označil za nedůvodné," řekl Kordula Seznamu. "Jsem rád, že to konečně skončilo a že se ukázalo, na čí straně byla od začátku pravda," dodal.

Mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček se k případu nevyjádřil, protože rozhodnutí ještě nebylo rozesláno zúčastněným stranám. Právní zástupkyně Berbra a Damkové Jana Gavlasová Seznamu řekla, že spor bude pokračovat. "Nejvyšší soud se k meritu věci nevyjádřil, aniž by k tomu měl zákonný důvod. Usnesení Nejvyššího soudu tak považujeme za protiústavní a bude podána ústavní stížnost."

Kordula v roce 2015 podle žaloby naznačil v některých médiích, že rozhodčí ve skutečnosti neřídila Damková, ale její partner Berbr, který k tomu neměl kompetence. Přidali se i další kritici, také na ně Berbr s Damkovou podali žaloby.

Stejně jako Kordula skončil před soudem další bývalý rozhodčí Radek Kocián. Po Liboru Kovaříkovi, jenž aféru odstartoval, požadují 800 000 korun a omluvu. Kovařík jako první v létě 2015 vystoupil s obviněním ohledně Berbrových údajných mafiánských praktik. Po dalším z kritiků, bývalém reprezentantovi Ladislavu Vízkovi, chtějí Berbr a Damková 100 000 korun a omluvu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy