Je nám líto, video expirovalo.

Berbr čelí vedle ovlivňování výsledků také obvinění ze zpronevěry

Policie viní bývalého místopředsedu FAČR kromě ovlivňování výsledků také ze zpronevěry. Mělo jít o částku 850 tisíc korun. Informoval o tom server lidovky.cz.

Roman Berbr
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Šestašedesátiletý Berbr je jednou z dvaceti obviněných osob v kauze údajného ovlivňování výsledků. V neděli byl vzat do vazby a v pondělí rezignoval na post místopředsedy FAČR a na pozice ve výkonném výboru i šéfa Plzeňského krajského fotbalového svazu. Výkonný výbor FAČR také odvolal čtyři z pěti členů komise rozhodčích v čele s předsedou Jozefem Chovancem.

Web Lidových novin uvedl, že podle vyšetřovatelů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Berbr a skupina lidí kolem něj také zpronevěřili peníze Plzeňského krajského fotbalového svazu. Šéf FAČR Martin Malík v pondělí v reakci na vznik kauzy mimo jiné oznámil, že všechny krajské svazy čeká mimořádná kontrola financování, která bude zaměřena na plzeňský svaz.

Je nám líto, video expirovalo.
Teplice se distancovaly od vyjádření Malíka

"Tato trestná činnost spočívala ve vyvádění veřejných finančních prostředků Plzeňského krajského fotbalového svazu prostřednictvím účelově vytvořených fiktivních faktur za služby a zboží, které nebyly ve skutečnosti provedeny," konstatovali detektivové v obvinění, které server zveřejnil.

Mělo jít o semináře mládežnických trenérů, které se nikdy neuskutečnily. Berbr údajně souhlasil s proplacením tří faktur v hodnotě 850 tisíc korun. Spolu s ním se na tom podíleli i sportovní ředitel druholigového Vyšehradu Roman Rogoz, rozhodčí Tomáš Grimm a bývalý prvoligový hráč Michal Káník, kteří podle médií rovněž skončili ve vazbě.

Podle policie si Berbr a skupina lidí kolem něj chtěla trestnou činností primárně udržet vliv ve fotbalovém prostředí.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy