Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů motocyklového sportu

Bennella dohání minulost, byl obviněn z dalšího sexuálního napadení dětí

Londýn – Skandál zneužívání dětí v mládežnickém fotbale v Anglii neutichá. Bývalý trenér Barry Bennell byl obviněn z osmi případů sexuálního napadení chlapců mladších 14 let. Ve všech případech se jedná o starší prohřešky z let 1981 až 1985.

Akademie Crewe Alexandra
zdroj: ČTK/AP

Dvaašedesátiletý Bennell, jenž v minulosti vedl mládežnické týmy Crewe Alexandra, Stoke či Manchesteru City, byl už v minulosti za sexuální delikty několikrát odsouzen. Čtyřletý trest dostal za znásilnění britského chlapce na fotbalovém turné na Floridě v roce 1994, v roce 1998 byl odsouzen na devět let za 23 případů obtěžování, kterých se dopustil na šesti chlapcích v Anglii. Potřetí skončil ve vězení v roce 2015 poté, co se přiznal k obtěžování mladého hráče na fotbalovém kempu v roce 1980.

Anglií skandál cloumá. Více než dvacet bývalých fotbalistů přiznalo, že byli v dětství trenérem zneužíváni. Někteří z nich se vzdali i práva na anonymitu, aby pomohli získat problematice větší publicitu. Jako první vystoupil na veřejnost Andy Woodward z Crewe, postupně se k obviněním Bennella přidali například Steve Walters, Chris Unsworth či Jason Dunford.

V pátek v noci Bennell skončil v bezvědomí v nemocnici. Na základě telefonátu na tísňovou linku ho našla policejní hlídka ve východoanglickém městě Stevenage. Bližší podrobnosti o incidentu úřady nezveřejnily.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy