Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS ve florbalu žen v Česku

Benfica pokukuje po Vaclíkovi. Žádná nabídka ale zatím není, prozradil Nehoda

Praha – O jeho přestupu se už diskutuje dlouhodobě, jelikož v Basileji je oporou. Ve spojitosti s brankářem Tomášem Vaclíkem se nyní objevilo i jméno potenciálního zájemce. Podle portugalských médií se o jedničku reprezentace zajímá velkoklub Benfica Lisabon. Vyhlédla si ho jako náhradu za Brazilce Edersona, který odešel do Manchesteru City. Hráčův manažer David Nehoda ale zatím situaci uklidňuje.

Tomáš Vaclík
zdroj: ČTK autor: Ladislav Adámek

Nehoda sice potvrdil, že se s Benficou o Vaclíkovi bavil, zároveň ale odmítl, že by probíhala konkrétní jednání. "Když jsme dělali přestup Martina Chriena z Plzně do Benficy, tak jsme téma Tomáše Vaclíka otevřeli, ale bez konkrétních dalších kroků a konkrétní nabídky pro Basilej či hráče," řekl Nehoda. "Je možné, že v hledáčku je a ještě něco přeskočí, ale nyní není nic nového. Takže je to zatím spíše spekulace ze strany portugalských médií," míní Nehoda.

Portugalský deník Record má dokonce informaci o Vaclíkovi a Benfice na titulní straně. Lisabonský gigant totiž shání náhradu za Edersona, který byl v minulé sezoně jasnou jedničkou, ale nyní ho za 35 milionů liber (asi 1,03 miliardy korun) koupil Manchester City.

Deník však zároveň upozorňuje, že překážkou by mohlo být deset milionů eur (asi 260 milionů korun), které Basilej údajně za Vaclíka požaduje. "Basilej si samozřejmě Tomáše cení na relativně vysokou částku a je otázka, jestli potenciální zájemce ji bude ochoten zaplatit," dodal Nehoda.

Vaclík během posledního reprezentačního srazu připustil, že by ho lákala nová výzva. Na druhou stranu je spokojený v Basileji, kde má smlouvu až do roku 2021. "Mám v sobě, že bych si chtěl vyzkoušet ještě lepší ligu. Ale nechci, aby to bylo na sílu a někam jsem se tlačil. Muselo by to dávat smysl ze všech stran, aby to bylo dobré pro mě, pro rodinu i pro oba kluby. Těch proměnných je hodně," řekl Vaclík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy