Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Bendtner řídil opilý a proti Česku si nezahraje

Kodaň - Dánský fotbalový útočník Nicklas Bendtner byl za řízení pod vlivem alkoholu vyřazen na šest měsíců z reprezentace. V kvalifikaci o postup na mistrovství světa tak vynechá minimálně tři zápasy včetně duelu proti České republice 22. března v Olomouci.

Nicklas Bendtner
zdroj: Isifa/Rex Features

"DBU respektuje soukromou sféru každého hráče, zároveň však má pravidla o chování každého hráče na veřejnosti. Je politikou DBU nenominovat hráče, kterému hrozí vězení," uvedli představitelé Dánského fotbalového svazu (DBU).

Pětadvacetiletý člen londýnského Arsenalu Bendtner, jenž tuto sezonu hostuje v Juventusu, byl přistižen s alkoholem za volantem v Kodani v noci na neděli. Podle listu Ekstrabladet měl v krvi 1,5 promile alkoholu, za což mu skutečně hrozí trest vězení. Už před rokem Bendtner přišel na dva měsíce o řidičský průkaz kvůli rychlé jízdě.

Pětapadesátinásobný reprezentant a autor 22 gólů v národním týmu byl o víkendu doma v Kodani, protože je v současnosti ve stavu zraněných. Na trávník se měl vrátit až koncem března, proto byl jeho start v Olomouci a čtyři dny nato doma proti Bulharsku nejistý. Trest si odbude ještě v červnovém zápasu proti Arménii a vrátit by se teoreticky mohl 6. září na Maltě.

Bendtner nehrál ani v prvním kvalifikačním duelu proti Česku 8. září v Kodani (0:0), neboť byl v trestu od UEFA za nedovolenou reklamu na spodním prádle během mistrovství Evropy.

Dánsku patří v tabulce kvalifikační skupiny B o postup na šampionát do Brazílie po třech odehraných zápasech s dvěma body předposlední, páté místo. Česká republika je s pěti body třetí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy