Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Řím

Bednář si hledá angažmá, Sparta už s ním nepočítá

Praha - Sparta už do jarní části sezony nepočítá s útočníkem Romanem Bednářem. Jednatřicetiletý fotbalista podle trenéra Vítězslava Lavičky dostal povolení hledat si nové angažmá. Spekulace některých médií, že Bednář zamíří do Příbrami, zatím úřadující mistr nepotvrdil.

Roman Bednář
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Bývalý reprezentant, který do Sparty přišel před dvěma roky, už s prvním mužstvem neabsolvoval nedávné soustředění v Las Palmas a trénuje s juniorkou. "O tom, že Roman Bednář dostane povolení hledat si nové angažmá, jsme rozhodli těsně před naším odjezdem na Kanárské ostrovy," řekl Lavička.

Bednář na Letné zpočátku plnil především roli spolehlivého náhradníka prvního útočníka a kapitána Davida Lafaty, ale postupně ubývaly jeho góly i minuty na hřišti. V podzimní části první ligy v pěti utkáních ani jednou neskóroval.

Roli sehrály i kondiční testy

"Je potřeba říct, že pro Spartu odváděl dobré služby. V období, kdy naskakoval třeba až v průběhu zápasů, byl velmi platným hráčem. Pak dílem zranění i toho, že postupně neměl tolik příležitostí ukázat své kvality, ztrácel i svou platnost pro tým. Po zvážení všeho jsme se rozhodli umožnit mu, aby si hledal nové angažmá," konstatoval trenér Sparty.

Bývalému hráči Mladé Boleslavi, Heart of Midlothian nebo West Bromwich Albion také uškodily nepovedené kondiční testy, v nichž údajně patřil k nejhorším sparťanům. "Z jeho pohledu fyzické testy vydařené nebyly, ale rozhodující moment to nebyl. Samozřejmě to zapadlo do celkové mozaiky, kdy jsme si porovnávali všechna pro a proti," dodal Lavička.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy