Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Malý fotbal ME 2018 Ukrajina

Beckham odmítne benefici na rozloučenou s nároďákem

Londýn - Anglický fotbalista David Beckham je zjevně rozladěný z toho, že už se s ním v anglické reprezentaci nepočítá, a podle nejmenovaného zdroje odmítne i benefiční rozlučku s národním týmem. Tu mu nabídl současný kouč Fabio Capello nedlouho poté, co o něm ve středu prohlásil, že už je pro potřeby anglického týmu starý. Pětatřicetiletý záložník Los Angeles Galaxy opakovaně tvrdil, že dokud bude hrát fotbal, reprezentace se nevzdá. "Proto by vyznělo zvláštně, kdyby naznačoval svůj odchod nějakým benefičním zápasem," řekl zdroj, který nechtěl být jmenován.

Populární fotbalová ikona, která za národní tým odehrála 115 zápasů, se nyní zotavuje ze zranění achillovky. Kvůli tomu musel Beckham oželet i mistrovství světa, kde Angličané vypadli již v osmifinále.

Média i fanoušci nyní nemohou přijít na jméno italskému kouči Capellovi a vyčítají mu, že Beckhamovi vše vzkázal přes televizi, a ne přímo do očí. Reprezentační trenér si navíc protiřečí tím, že o Beckhamovi ještě nedávno mluvil jako o možném účastníkovi mistrovství Evropy v roce 2012. Deník Daily Mirror si dokonce k označení Capella vybral název filmu "Blbý a blbější", deník Telegraph píše o dalším pořádném zmatku.

Více startů má jen gólman Shilton

Beckhamovi vzdal hold například britský premiér David Cameron. "Všichni si budeme pamatovat jeho skvělé přímé kopy a další skvělé okamžiky, o které se zasloužil. Jsem si jistý, že bude mnoho lidí smutných, že už za Anglii nenastoupí," oznámil Cameron.

Beckham nastoupil za národní tým poprvé v roce 1996 a jen brankář Peter Shilton nasbíral více reprezentačních startů. Na rozdíl od slavných jmen anglické historie však nezískal žádnou velkou trofej. Je mu přisuzována vina za vyřazení z MS 1998, o dva roky později na neúspěšném ME 2000 zase počastoval fanoušky nevybíravými gesty.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy