Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

Bazaly projdou rekonstrukcí a budou sloužit mládeži, město podepsalo memorandum

Na ostravských Bazalech by se měl i po rekonstrukci hrát fotbal, zavázalo se město Ostrava s dalšími partnery v memorandu. Jen se na stadionu zřejmě nebude prohánět A tým Baníku, ale mladí hráči, pro které vznikne tréninkové zázemí.

Loučení ostravských fanoušků se stadionem po skončení zápasu Ostrava - Dukla
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

Město Ostrava spolu s dalšími partnery podepsalo memorandum, které povede k vytvoření Klubové akademie Ostravy určené talentovaným hráčům z celého kraje, řekla ČTK mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská. Připomněla, že Ostrava je jediným krajským městem, kde zatím fotbalová akademie nefunguje.

"V memorandu jsme se zavázali, že zajistíme zpracování projektové dokumentace a dále investiční prostředky v předpokládané výši do 150 milionů korun. Dokumentace bude hotová do konce listopadu, demolice by měla začít příští rok na jaře a délka realizace je kvalifikovaně odhadnuta na 14 měsíců. Celý fotbalový areál na Bazalech vložíme do majetku městské společnosti Vítkovice Aréna," řekl ostravský primátor Tomáš Macura (ANO).

Druhým signatářem memoranda je Moravskoslezský kraj, který poskytne třetinu investičních prostředků na rekonstrukci, maximálně však 70 milionů korun, a rovněž vytvoří podmínky pro školní docházku členů Klubové akademie Ostravy.

"Třetí zainteresovanou stranou je Fotbalová asociace České republiky, které z podepsaného memoranda vyplývá povinnost každoročně přispívat na chod fotbalové akademie částkou tři miliony korun. Asociace navíc přispěje k fungování akademie vzdělávacími programy na městské, regionální i meziregionální úrovni," uvedla Vojkovská.

Dalšími z účastníků memoranda jsou Vítkovice Aréna, která bude mít areál v majetku, a FC Baník Ostrava, který se musí postarat o zajištění odborné náplně Klubové akademie Ostravy a také ubytování členů akademie.

Hlavní plocha na Bazalech bude rozšířena a může sloužit jako tři příčná tréninková hřiště nebo jako hřiště standardních rozměrů pro mistrovské zápasy. V místě stávajícího tréninkového hřiště vyroste hřiště s umělou trávou a druhé hřiště s přírodním trávníkem. Počítá se s využitím dalších ploch v areálu pro posilování, nácvik obratnosti, vytrvalostní cvičení.

Součástí areálu bude také šedesátimetrová krytá běžecká dráha pod nově vybudovanou tribunou. V tribuně vznikne deset šaten, posilovna, rehabilitace, zázemí pro lékaře, fyzioterapeuta, trenéry, prostory pro stravování a trávení volného času hráčů, tělocvična s hřištěm pro sálový fotbal včetně hlediště a technického zázemí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy