Bayern znovu slaví. Porazil Dortmund v bitvě o domácí Superpohár

Bayern Mnichov má už pátou letošní trofej. Německý Superpohár získali hráči bavorského velkoklubu po těsném vítězství 3:2 nad Dortmundem.

Radost hráčů Bayernu Mnichov
zdroj: ČTK/DPA autor: Sven Hoppe

Rozhodující gól duelu, který se hrál na mnichovském stadionu bez diváků, vstřelil v 82. minutě obránce Joshua Kimmich.

Vítězové Ligy mistrů, Superpoháru UEFA, Bundesligy a Německého poháru vedli po půlhodině hry nad Dortmundem už 2:0 po brankách Corentina Tolissa a Thomase Müllera, náskok ale promarnili.

Ještě do poločasu snížil po přihrávce Erlinga Haalanda Julian Brandt, krátce po přestávce pak norský talent Haaland vyrovnal.

O výhře Bayernu, jenž se chtěl rehabilitovat po nedělním ligovém debaklu 1:4 od Hoffenheimu, nakonec rozhodl po dorážce v pádu v pokutovém území Kimmich.