Cyklotoulky

Bayern v utkání s Arsenalem zcela dominoval, vyhrál 5:1

Mnichov - Přestože před dvěma týdny porazil do té doby spíše skomírající Arsenal i díky skvělému výkonu Petra Čecha poněkud nečekaně Bayern a trochu zamotal dění ve skupině F fotbalové Ligy mistrů, v odvetě se mu na mnichovském trávníku vůbec nevedlo. V prvním poločase pod permanentním tlakem třikrát kapituloval, nakonec dostal ještě dva góly a i přes jeden čestný úspěch si velmi zkomplikoval cestu za postupem ze skupiny. Naopak s předstihem do vyřazovací části prošel po výhře 2:0 v Lyonu Zenit Petrohrad.

Radující se fotbalisté Bayernu
zdroj: ČTK

Blízko k postupu měla také Barcelona, která si poradila s BATE Borisov 3:0. Oslavy katalánskému celku však oddálil AS Řím, když porazil Leverkusen 3:2. Na výhře domácích, kteří po poločase vedli 2:0, se jednou brankou podílel Edin Džeko a ukončil dvouleté čekání na gól v Lize mistrů. Navíc si připsal teprve druhý zásah v sezoně, na který pro změnu čekal 602 minut.

Bayern o vysoké výhře rozhodl už v prvním poločase, ve kterém Čecha překonal třikrát. Postupně se prosadil Lewandowski, Müller a Alaba. Když se v 55. minutě trefil prvním dotykem s míčem střídající Robben, inkasoval český reprezentant jubilejní 100. branku v Lize mistrů. Víc gólů v prestižní soutěži dostali už jen Casillas, Šovkovskij a Kahn. V 69. minutě sice snížil Giroud, ale Müller druhou brankou v utkání těsně před koncem rozhodl o nejvyšší prohře Arsenalu v evropských pohárech.

Arsenal je tak v tabulce na třetím místě a na vedoucí Bayern i druhý Olympiakos Pireus, který uspěl doma proti Dinamu Záhřeb 2:1, ztrácí šest bodů. Od posledního Dinama, s nímž stejně jako s řeckým celkem bude hrát, dělí londýnský tým jen lepší skóre. Zenit díky dvěma gólům Arťoma Dzjuby vyhrál v Lyonu i čtvrtý zápas ve skupině. Po výhře 1:0 nad Valencií tak dostal šanci na postup i nováček Ligy mistrů Gent. Belgický klub je třetí a na svého soupeře ztrácí dva body. První je suverénní Petrohrad, zatímco Lyon dosud získal jen bod.

4. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

FC Barcelona - BATE Borisov 3:0 (1:0) Branky: 30. z pen. a 83. Neymar, 60. Suárez. Rozhodčí: Vad - Albert, Berettyán (všichni Maď.). Diváci: 68 502.

AS Řím - Leverkusen 3:2 (2:0) Branky: 2. Salah, 29. Džeko, 81. Pjanič z pen. - 46. Mehmedi, 51. Hernández. Rozhodčí: Karasjov - Averjanov, Kaljugin (všichni Rus.). ČK: 79. Toprak (Leverkusen). Diváci: 38 361.

Skupina F:

Bayern Mnichov - Arsenal 5:1 (3:0) Branky: 29. a 89. Müller, 10. Lewandowski, 44. Alaba, 55. Robben - 69. Giroud. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). Diváci: 70 000.

Olympiakos Pireus - Dinamo Záhřeb 2:1 (0:1) Branky: 65. a 90. Pardo - 21. Hodžič. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián, Del Palomar (všichni Šp.). ČK: 79. Pivarič (Záhřeb). Diváci: 31 473.

Skupina G:

Maccabi Tel Aviv - FC Porto 1:3 (0:1) Branky: 75. Zaháví z pen. - 19. Tello, 50. André, 72. Layún. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Kostaras (všichni Řec.). Diváci: 26 646.

Chelsea - Dynamo Kyjev 2:1 (1:0) Branky: 34. vlastní Dragovič, 83. Willian - 78. Dragovič. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek (ČR). Diváci: 41 241.

Skupina H:

Gent - Valencie 1:0 (0:0) Branka: 49. Kums z pen.. Rozhodčí: Orsato - Manganelli, Di Fiore (všichni It.). Diváci: 19 452.

Lyon - Petrohrad 0:2 (0:1) Branky: 25. a 57. Dzjuba. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ČK: 72. Gonalons - 89. Aňukov. Diváci: 30 173.