Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Francie - Itálie

Barton se ani v Marseille vysokému trestu nevyhne

Paříž - Kontroverzní anglický záložník Joey Barton se odchodem z Queens Parku na hostování do Olympique Marseille dvanáctizápasovému zákazu činnosti, který dostal od anglické fotbalové asociace, nevyhne. Podle pravidel FIFA totiž trest, z nějž si už tři utkání odpykal, platí i ve Francii.

Konflikt Joeyho Bartona s Carlosem Tévezem
zdroj: Getty Images

Třicetiletý Barton dostal vysoký distanc za vyloučení v posledním utkání minulé sezony anglické ligy s Manchesterem City, ve kterém Carlose Téveze udeřil loktem, poté kopnul Sergia Agüera a pokusil se udeřit hlavou kapitána soupeřova týmu Vincenta Kompanyho.

"Po Bartonově příchodu do Marseille nás o trestu informovala fotbalová asociace. Podle článku 12 pravidel FIFA o přestupech a statutech hráčů platí jeho distanc i ve Francii," citovala agentura Reuters prohlášení vedení francouzského profesionálního fotbalu.

Barton, který má za sebou řadu prohřešků na hřišti i v běžném životě a nějaký čas strávil dokonce ve vězení, bude moci za Olympique nastoupit až 18. listopadu proti Bordeaux. Bývalý hráč Manchesteru City a Newcastlu však za Marseille může hrát v Evropské lize.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy