Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Baroše shledali vinným, od disciplinárky dostal za výroky na Twitteru důtku

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR udělila ostravskému útočníkovi Milanu Barošovi důtku za výroky na twitteru po utkání 22. ligového kola s Plzní. Bývalý reprezentant se podle disciplinárky dopustil nesportovního chování, ale žádný zápasový trest či pokutu nedostal.

Je nám líto, video expirovalo.
Baroš: Trest přijímám, ale své názory neměním

Třiatřicetiletý Baroš po utkání s Plzní (0:2), v němž sudí chybovali na obou stranách, ostře kritizoval údajně špatné poměry v českém fotbale a v komisi rozhodčích. Po zápase dal na svůj Twitter fotky nástupu na hřiště v doprovodu dětí s dovětkem: "Tohle je víc než korupce." Následoval další tweet: "Moc teď nepíšu! Ale prosím, vychovávejte své děti k tomu, aby byl sport sportem, a ne tou žumpou, co tady ve fotbale teď máme!!!!"

Vše pak uzavřel výzvou: "Pojďme cinkat klíčema za Dášu (předsedkyni komise rozhodčích Dagmar Damkovou) a za (místopředsedu FAČR Romana) Berbra, můžem to změnit, JÁ TOMU VĚŘÍM," napsal.

"Nikdo neupírá jakémukoliv členovi asociace právo kritizovat práci asociace, členy asociace či orgány asociace. Právo na oprávněnou a odůvodněnou kritiku samozřejmě nemůže být žádným případem dotčeno. Ale v tomhle konkrétním případě shledala komise ve způsobu vyjadřování Milana Baroše konkrétně ve výrocích, že tohle je korupce a žumpa, kterou ve fotbale máme, neukázněné chování mimo hru," řekl předseda disciplinárky Richard Baček.

"Tyto výroky jsou podle názoru disciplinárky s ohledem na svoji paušalizující povahu za hranicí odůvodněné kritiky," dodal Baček.

Trest mohl být i přísnější. "Ustanovení článku 11, odstavec 1 umožňuje udělení jiného trestu - peněžitou pokutu nebo případně zastavení závodní činnosti. Udělení nejnižšího možného trestu důtky je vztaženo k tomuto konkrétnímu případu, kterým jsme se snažili podle nového disciplinárního řádu vydat nějaké precedenční rozhodnutí. Podle stávajícího řádu nebyl žádný takový skutek ještě posuzován," dodal Baček.

Tweet Milana Baroše
zdroj: ČT24 / ČTK / @bary100

Baroš, který dorazil do strahovského sídla asociace v doprovodu svého agenta Pavla Pasky a předsedy představenstva Baníku Petra Šafarčíka, trest přijal. "Nešel jsem sem z toho důvodu, abych hodnotil vyjádření disciplinární komise, abych se omlouval. Já jsem přišel vysvětlit svoje výroky, za kterými si doteď stojím," řekl Baroš.

"Jsem rád, že mě členové disciplinárního řízení vyslechli a dá se říct i pochopili. Dostal jsem důtku za nesportovní chování, já to přijímám, ale i kdyby byl trest jakýkoliv jiný, moje názory se absolutně nemění," dodal.

Podnět k řízení s Barošem podal místopředseda asociace Roman Berbr. "Disciplinárka se obsahem toho podnětu necítila žádným způsobem ovlivněna," podotkl Baček. "Jestli chce někdo něco napsat, je to jeho věc. Dá se říct, že nakonec uškodil víceméně sám sobě," dodal Baroš na adresu Berbra.

Řízení se Spartou i Slavií

Disciplinárka na dnešním zasedání také zahájila řízení se Slavií Praha po derby na Spartě kvůli chování části hostujících fanoušků, s letenským klubem bude řešit pořadatelskou službu.

Za vyloučení si jedno kolo nezahraje českobudějovický Jaroslav Machovec, stejný trest za čtyři žluté karty čeká jabloneckého Josého Antonia Romeru, Marka Hanouska z Dukly, ostravského Davora Kukece a libereckého Jiřího Fleišmana. Jeho spoluhráč Josef Šural si za osm napomenutí odpočine dvě kola.

Ve druhé lize si jeden zápas za vyloučení nezahrají vlašimský Petr Breda a třinečtí Tomáš Matoušek s Lukášem Kubáněm, kteří dostali červenou kartu v Poháru FAČR. Za čtyři žluté karty vynechají nadcházející kolo žižkovský Lukáš Bartošák a Ivan Ciferský z Táborska.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy