Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 60 minutách

Barcelona vstoupila do sezony nejlépe v historii španělské ligy

Barcelona - Fotbalisté Barcelony prožívají nejlepší start do sezony v historii španělské ligy. Ještě nikdy se totiž žádnému španělskému klubu nepovedlo, aby po prvních 15 kolech měl na kontě 40 bodů. O jeden bod tak Barcelona vylepšila svůj nejlepší výkon z minulé sezony. Katalánci zároveň stanovili rekord ve skóre, když vstřelili 46 gólů a inkasovali jen osmkrát. Předchozí rekord zaznamenali před dvěma lety, kdy v prvních 15 zápasech sezony vstřelili rovněž 46 branek, ale inkasovali devětkrát.

Barcelona dosud ztratila jen pět bodů za domácí porážku s Alicante a remízu s Mallorkou. Od prohry s Alicante 11. září je ve všech soutěžích včetně Ligy mistrů neporažena. Přemožitele nenašla již 21 zápasů.

Navíc v posledních šesti soutěžních duelech ani neinkasovala. Naposledy dostala gól 13. listopadu v utkání s Villarrealem od Nilmara. Od té doby má skóre 28:0, což je rovněž klubový rekord, na obdržený gól čeká již 604 minut. 

O sérii se podělili oba brankáři Victor Valdés a José Manuel Pinto, který chytal v Lize mistrů proti Kazani. Pokud však Valdés udrží v sobotním derby s Espaňolem čisté konto alespoň 57 minut, pokoří svůj dosavadní rekord, který má hodnotu 570 minut.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy